Jaunasis ūkininkas – #FarmersDontStop konkurso nugalėtojas

LR ŽŪR organizuotame foto konkurse #FarmersDontStop (ūkininkai nesustoja), kurį inicijavo Europos ūkininkų ir kooperatyvų organizacija Copa – Cogeca pirmąją vietą laimėjo jaunasis ūkininkas iš Šilalės rajono Kvėdarnos seniūnijos Šakėnų kaimo – Deividas Rimkus. Jam atiteko vienas iš 3 LR ŽŪR įsteigtų prizų – didžiulis skėtis.

Jaunasis ūkininkas konkursui atsiuntė nuotrauką su Lietuvos trispalve ir užrašu #FarmersDontStop, kuria solidarizuojasi su visais Europos Sąjungos ūkininkais, kurie šiuo sudėtingu laikotarpiu dirba žemę, kad užaugintų naują derlių.

„Dirbu drauge su tėvais 140 ha žemės ir auginame apie 200 galvijų. Pats kol kas turiu 40 ha žemės ir 40 pieninių galvijų. Prieš tris metus pasinaudojau ES parama jauniesiems ūkininkams, kurios pagalba įsigijau teleskopinį krautuvą Manitou. Kai įgyvendinau visus įsipareigojimus pagal Jaunojo ūkininko programą, parengiau projektą ir pasinaudojau ES parama „Investicijos į žemės ūkio valdas“, pagal kurią pirkau 160 AG galingumo traktorių Massey Ferguson, presą, grėblį , kultivatorių. Smagu, kai mano svajonės pildosi, nes nuo pat mažens norėjau gyventi kaime ir dirbti žemę“, – pasakoja Deividas Rimkus.

„Mūsų rajone ūkininkaujantis Deividas yra ne tik aktyvus ūkininkas, bet ir pilietiškas jaunas žmogus, kuris besimokydamas dvyliktoje klasėje įsitraukė į savanorius Krašto apsaugos pajėgose. Džiugu, kad jaunuolis pasirinko žemdirbišką bei tikrai perspektyvią specialybę ir 2019 m. įgijo Žemės ūkio verslo gamybos darbuotojo specialybę Plungės technologijų ir verslo mokykloje, Rietavo filiale. Šiuo metu Deividas Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje mokosi dar vienos specialybės, kuri labai pravers ūkininkaujant – suvirintojo specialybės mokosi suvirintojo profesijos“, – kalba LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Šilalės rajone Birutė Dromantienė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.