Jauni žmonės mato perspektyvą kaime

Šiandien „Jaunimo“ skiltyje pristatome Tauragės r. ūkininkaujančius Deimantę ir Artūrą Vaitkus, kurių atsiųsta nuotrauka ŽŪR socialiniame tinkle „Facebook“ organizuotame konkurse surinko rekordinį patiktukų skaičių ir tapo nugalėtojais.

„Nuotraukoje mūsų dukrytė ir tėčio – Artūro eilinė darbo diena, nuimant šiųmetį derlių. Nesuvaidinta akimirka, taip galėčiau pavadinti įamžintą akimirką. Pastebėję Žemės ūkio rūmų organizuojamą foto konkursą, nusiuntėme nuotrauką, nes ji tiesiogiai atitiko konkurso pavadinimo „Tolei pjauk, pakol rugiapjūtė“, dvasiai. Ir štai, mes – laimėtojai. Smagu, nes tai praskaidrino darbymečio nuotaiką“, – sako Deimantė Vaitkienė.

Deimantei vos 23-eji, o jos vyrui Artūrui – 26 metai. Artūras ūkio darbuose tėvams padėdavo jau nuo 17 metų, o netekus tėčio – pilnai perėmė ūkininkavimą. Ūkis mišrus: 7 pieninės karvės ir 15 mėsinių gyvulių, ūkyje auginamos avižos, rugiai, kvietrugiai, daržovės.

„Nuostabi gamta, tyras oras, savo užaugintos sodo ir daržo gėrybės – tai gyvenimo kaime pliusai. Tačiau aplinkui nėra nei darželio, nei mokyklos, todėl gyvenimas kaime jaunimui nėra patrauklus. Pasigendame ir motyvacijos, skatinančios įtraukti jaunus žmones į ūkininkavimą. Kaip jauna šeima, mes svajojame sukurti savo prekės ženklą ir savo užaugintus sveikus ir kokybiškus maisto produktus tiesiogiai parduoti. Svajojame dar ir apie ekologinio ūkio įkūrimą. Sveikas ir ekologiškas maistas – ir naudinga, ir perspektyvu. Galėtume auginti ekologiškas daržoves ir iš jų pagaminti pvz., užkandukus, kurie būtų ir sveiki ir naudingi teik mažam, tiek dideliam“, – dalinasi savo svajonėmis Deimantė Vaitkienė.