Rugsėjo 16 d. Rokiškio r., Irenos ir Romualdo Kaminskų vienkiemyje įvyko 5 – oji edukacinė – kultūrinė rudens šventė „Lino mūka”, kurioje susitiko praeities tradicijos ir dabarties kūrybiškumas, o lino kančia virsto šiltu žmonių bendravimu.
Pagrindinis renginio tikslas – priminti linininkystės tradicijas, gyvavusias senojoje Lietuvoje, kai nei viena kaimo šeima negalėjo įsivaizduoti kasdienio gyvenimo be pluoštinių augalų: linų ir kanapių. Linai buvo naudojami drabužiams. Linas – ilgalaikė ir patvari natūrali medžiaga. Jis tvirtas, elegantiškas ir naudingas žmogaus odai, bei leidžia odai kvėpuoti. Karštomis dienomis jis vėsina, o šaltomis – maloniai šildo. Lino pluoštas gali sugerti 20% savo svorio ir nebūti šlapias. Kad pluoštiniai augalai senosios lietuvių šeimos gyvenime vaidino svarbų vaidmenį, tai rodo ir lietuvių liaudies dainos, skirtos apdainuoti linų grožį ar kanapinių virvių pynimo darbus.
Šiais metais Rokiškio r. vykusioje jubiliejinėje edukacinėje – kultūrinėje rudens šventėje „Lino mūka” netrūko nei dainų apie linus, nei susirinkusiųjų, norinčių iš arčiau pamatyti, susipažinti ir suprasti lino kelią. Tai unikalus renginys, be pompastikos, be dirbtinės režisūros, bet su nuoširdžiais žmonėmis.
Šventės šeimininkui pasiūlius eiti rauti linų, visi kibo į darbus ir nedidelis plotelis linų buvo greitai nurautas. Ypatingai tokiu darbu džiaugėsi ir mėgavosi vaikai, kurių daugeliui linų rovimas buvo pirmoji pažintis su istoriniu linu.
Štai taip paprastai, bet su ypatinga nuotaika, jau penktus metus Rokiškio krašto žmonės ir svečiai pažindinami su linininkyste ir bando prisijaukinti liną vėl iš naujo.