JŪR stovykla – ir darbas, ir pramoga

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė-Datkūnienė birželio 7-9 dienomis organizavo Jaunųjų ūkininkų turistinę stovyklą „Aš galiu ūkininkauti ir verslauti“.

Stovykla vyko Rapalių kaime, Luokės sen. Telšių r. pas ūkininkus Editą ir Rimantą Šerlinskus, kurie turi ekologinį pienininkystės ūkį. Edita ir Rimantas jaunuosius stovyklos dalyvius supažindino su pienininkystės ūkio ypatumais: ūkyje naudojama technika, naujausiais technologiniais įrengimais, kompiuterizuota pieno kokybės ir gyvulio sveikatos stebėjimo sistema, robotizuotu šėrimu.

Stovyklos metu jaunieji ūkininkai pagal iš anksto numatytą programą ne tik smagiai leido laiką ekskursijoje po vietos apylinkes, susipažino su tradicijomis, plaukė baidarėmis Virvytės upe, bet ir dirbo.

Jaunieji ūkininkaičiai talkino ir UAB „BlueberryBaltic” šilauogių ūkyje, kuris nustebino ne tik savo dydžiu – 21 ha plotu, bet ir taikomomis naujausiomis technologijomis ir preciziška tvarka. Ūkyje augantys per 70 tūkst. šilauogių sodinukų reikalauja daug rankų darbo, todėl Rokiškio rajono jaunieji ūkininkai nors maža dalele taip pat prisidėjo prie ūkio darbų. Jaunuosius ūkininkaičius draugiškai pasitiko šilauogių ūkio projekto vadovas Vytautas Buivydas, kuris yra ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkas. Dar prieš metus –  2016 m., Žemės ūkio rūmuose Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacija ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią vyresnieji ūkininkai įsipareigojo dalintis patirtimi su jaunaisiais ūkininkaičiais ir bendradarbiauti vykdant bendrus projektus.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė –Datkūnienė ūkininkams Editai ir Rimantui Šerlinskams, įmonės „Telšių baidarės” vadovui Arnoldui Bagdonui ir UAB „BlueberryBaltic” šilauogių ūkio projekto vadovui Vytautui Buivydui dėkojo už jaunųjų ūkininkaičių priėmimą ūkiuose, bendrą darbą ir laisvalaikio organizavimą bei pasiplaukiojimą baidarėmis bei įteikė Žemės ūkio rūmų padėkas.

Nuoširdžiai dėkojame Rokiškio rajono mokyklų vadovams ir pedagogams, kurie palaiko Jaunųjų ūkininkų ratelių veiklą rajone.

Stovykla finansuota iš Rokiškio rajono Kaimo programos ir Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir privačių rėmėjų lėšų.