Jurbarkiškius aplankė ministras

Gegužės 10 d. Jurbarko rajono ūkininkus aplankė Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Drauge su ministru atvyko ir Nacionalinės mokėjimo agentūros, Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės augalininkystės tarnybos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai ir atstovai.

Ministras G. Surplys pristatė ūkininkams Baltąją knygą, 2019 m. paraiškų teikimo grafiką, apžvelgdamas prioritetus, finansavimo sąlygas, skirtas lėšas projektų įgyvendinimui. Akcentavo žemdirbių konsultavimo svarbą ir tai, kad konsultavimui taip pat yra skiriamos lėšos iš ES.  Todėl ūkininkai turi puikias galimybes pasinaudoti visomis siūlomomis paslaugomis ir dalyvauti Kaimo plėtros fondo projektuose. Ministras pažymėjo, kad vis dar nepilnai panaudojamos lėšos, skirtos trumposioms grandinėms, bendradarbiavimui ir kooperacijai.  

„Ūkininkai turėjo daug klausimų dėl mokesčių, valstybinės žemės išpirkimo, melioracijos, paramos ir kt., tačiau dėl laiko stokos ne į visus klausimus buvo atsakyta. Daug ūkininkų kviečiau į susitikimą, bet dabar ūkininkams pats darbymetis, todėl ne taip gausiai jų ir susirinko. O aktualių klausimų ūkininkai visada turi ne po vieną, todėl ir aš, atsižvelgiant į poreikius organizuoju seminarus, mokymus, diskusijas, kad patobulinti ūkininkų kompetencijas ir pateikti atsakymus į kylančius klausimus. Pati konsultuoju ūkininkus buhalterinės apskaitos, paraiškų rengimo, ūkio vadybos klausimais. Kitais klausimais kviečiami kompetentingi konsultantai – lektoriai iš LR ŽŪR centro, taip pat bendradarbiaujame su rajono žemės ūkio skyriumi“, – sako LR ŽŪR savivaldos organizatorė Rūta Misevičienė.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.