Jurginų paradas

Rugpjūčio 26 d. Trakų rajono Aukštadvario seniūnijos bendruomenių nariai rinkosi į spalvingą renginį „Jurginų paradą“.

Šio renginio idėjos autorė buvusi ilgametė žemės ūkio ministerijos darbuotoja Veronika Pilipavičienė, kurios dėka jau 3 metai iš eilės įvairių renginių metu bendruomenės nariams buvo dalijami jurginų gumbai, kad žmonės augintų šiuos įvairiaspalvius augalus, kurie nuo seno puikavosi darželiuose prie kiekvienos trobos.

Renginio metu buvo renkamas gražiausias jurgino žiedas, kurio titulą iškovojo Veronikos ir Raimundo Pilipavičių jurginas „Raimonda“.

Šventės metu buvo pagerbti jurginų augintojai ir šios gėlės puoselėtojai: Bijūnų bendruomenės atstovė Renata Rimkienė, Ūbiškių  bendruomenės narė Irena Kozelienė, Čižiūnių kaimo bendruomenės narė Janina Kasparavičiėnė, Karapolio kaimo bendruomenės narė Genutė Kristapavičienė, Aukštadvario bendruomenės atstovai Veronika Pilipavičienė, Vlada Valakevičienė, Laimutė Verseckienė ir Stefa Naudžiūnienė.

Neliko nepastebėtas ir vienintelis vyras – jurginų puoselėtojas Skirmantas Pranckevičius.

Dar XIX a. pabaigoje rinkęs etnografinę medžiaga P. Višinskis rašė: „Prie kiekvienos pirkios būtinai turi būti gėlių darželis – visas mergaičių turtas ir džiaugsmas; jeigu darželio nėra arba jis apleistas, reiškia tame name nėra mergaitės. Tos mergaitės didžiuojasi savo darželiais, kurių jis puikesnis ir gražesnis, ta ir mergaitė kitų akyse stovi aukščiau“ .