Kai stalas pakvimpa medumi…

Rugsėjo 11 d. Trakų r. Tiltuose šurmuliavo tradicinis renginys „Kvepia medumi mūsų stalas”.

Tai tradicija tapusi duonos ir medaus šventė, kuomet bitininkai po medkopio, žemdirbiai po nuimto derliaus gali pabendrauti, pasibičiuliauti, pasidalinti patirtimi ir smagiai  pabūti drauge.

Renginys prasidėjo Tiltų bendruomenės namuose seminaru bitininkams ,,Bitininkystės perspektyvos“,  kurį  vedė Žemės ūkio rūmų konsultantas – bitininkas – praktikas Juozas Jankauskas. Seminaro metu buvo pristatytos bitininkystės naujovės, atsakyta į užduotus klausimus, bitininkai kalbėjo apie savo pasiekimus, pastebėjimus, patirtis.

Žemės ūkio rūmų padėkomis apdovanota Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo Tiltų ugniagesių komanda – už bendruomeniškumo idėjų skleidimą ir visokeriopą paramą organizuojant renginius; Tiltų kaimo bendruomenės kolektyvas – už bendruomeniškumo idėjų skleidimą ir bitininkystės tradicijų puoselėjimą; Tadeuš Pavlovskij, Trakų rajono Rūdiškių bitininkų draugijos pirmininkas – už ilgametę ir aktyvią veiklą rūpinantis Rūdiškių seniūnijos bitininkais; Juozas Narinkevičius, Trakų rajono bitininkų draugijos pirmininkas garbingo jubiliejaus proga apdovanotas ŽŪR jubiliejiniu ženklu. Padėkas ir apdovanojimus įteikė renginyje dalyvavęs ŽŪR Tarptautinio skyriaus vedėjas Mindaugas Kuklierius.

„Mūsų krašto žmonės ūkininkauja nederlingose žemėse, todėl čia derliai nėra gausūs, tačiau  darbštūs ir sumanūs žmonės sėkmingai diversifikuoja savo veiklas – užsiima bitininkyste, turizmu, agroturizmu, organizuoja edukacines programas, vykdo kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Mūsų krašto žmonės yra žingeidūs, todėl visada aktyviai dalyvauja ne tik kultūrinėse veiklose, bet ir švietėjiškuose renginiuose, nes jau įsitikino žinių nauda“, – pažymi ŽŪR Savivaldos organizatorė Trakų rajone Janė Mandeikienė.