Kas turi sutvarkyti miškovežių sugadintus kelius?

Šiemet žiemos šalčiai Lietuvoje taip ir nepasirodė, dėl to nei ūkininkų laukuose, nei kaimo keliuose, ar miškuose įšalo nebuvo. Tačiau dėl to, kad įšalo nebuvo, nuo rudens iki pat pavasario miškuose darbai nesustojo.

Liūdina, kad miško kirtimus vykdančios įmonės ypač retai laikosi teisės aktuose nustatytų reikalavimų – informuoti seniūnijas arba ūkininkus, apie planuojamus darbus ir medienos sandėliavimo vietas. Šių reikalavimų nepaistoma, nes už jų nesilaikymą numatytos tik simbolinės baudos.

Žinoma, kad derinimas su seniūnija ir/ar ūkininkais pareikalautų papildomai ne tik laiko, bet ir papildomų išlaidų, jei būtų prašoma atstatyti miško kirtimo ir medienos vežimo bei sandėliavimo metu suardytus kelius.

Po darbų miškuose, kai vietiniai keliai išgadinami sunkia miško technika, problemos sprendimas gulasi ant seniūnijų pečių. Problema tame, kad dažnai net nežinoma, kokia įmonė taip uoliai darbavosi ir paliko nepravažiuojamus kelius. Taigi, net nežinia iš ko pareikalauti  atsakomybės.

„Neatsakingos mišką kertančios ir vežančios įmonės rajone tapo didele problema. Jau ne vienas atvejis, kuomet mišką tvarkančios (kertančios) įmonės suniokoja kelius, ūkininkų žemes ir labai sunkiai, o kartais net visai nesileidžia į kalbas dėl padarytos žalos atlyginimo. Vienas ūkininkas jau ruošia dokumentus teismui dėl įmonės padarytos žalos privačiam žemės sklypui, kuriame buvo suardyta ne tik žemės struktūra, bet ir  melioracijos sistema. Kitas ūkininkas patiria finansinius nuostolius kasdien, nes iki jo ūkio, dėl suardyto kelio, negali privažiuoti pienovežis paimti pieno. Ūkininkų šeima jau keli mėnesiai patys pristatinėja pieną, kurį veža savo traktoriumi, nes joks kitas transportas iki ūkio privažiuoti negali. Šio pieno ūkio savininkai jau svarsto, kad teks atsisakyti karvių, nors tai yra vienintelis šeimos pragyvenimo šaltinis“, – apie Rokiškio rajono ūkininkų problemas pasakoja LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Lina Meilutė – Datkūnienė.

LR ŽŪR specialistai jau rengia dokumentus ir siūlymus, kaip reikėtų tobulinti teisės aktus, kad į leidimo kirsti mišką išdavimo procesą privalomai turi būti įtrauktos seniūnijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.