Kauno bitininkų draugija išsirinko naują pirmininką

2023 m. balandžio 5 d. Žemės ūkio rūmuose susirinkę Kauno bitininkų draugijos bičiuliai ne tik aptarė naujausias bitininkystės aktualijas, bet ir išsirinko naują pirmininką. Po 28 metus trukusio pirmininkavimo Juozą Jankauską pakeitė jaunasis bitininkas Paulius Bernadišius.

Padėkojo už ilgametį darbą

Kauno bitininkų draugijoje per 130 narių ir ji nuo seno laikoma viena aktyviausių bitininkų draugijų Lietuvoje. Dar Lietuvos Nepriklausomybės aušroje šiai draugijai ėmęsis vadovauti J. Jankauskas pabrėžė, kad per beveik tris dešimtmečius trukusią kadenciją pavyko nuveikti nemažai darbų, suburti aktyvią bendraminčių bendruomenę. Susirinkę bičiuliai negailėjo gerų žodžių pirmininkui ir dėkojo už jo darbą bei pastangas vienijant bičiulius.

J.Jankauskas pasidžiaugė, kad ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime pavyko išrinkti naują vadovą. Pirmininkauti Kauno bičiulių draugijai, vienbalsiu pritarimu, ėmėsi jaunas ir energingas bitininkas. J. Jankauskas tikisi, kad naujajam pirmininkui ne tik pavyks tęsti pradėtus darbus, bet ir draugijai brėžti naujus tikslus, surasti naujų veiklų, pritraukti naujų narių. „Anksčiau darydavome seminarus beveik kas mėnesį. Į mūsų susitikimus susirinkdavo per 100 narių, vykdavome į konferencijas, lankydavome bitynus užsienyje. Tiesa, pandemija mums pakišo koją. Renginiai ir susitikimai nutrūko, žmonės įprato bendrauti per nuotolį, todėl dabar mūsų susirinkimai nėra itin skaitlingi. Tikiuosi, kad naujasis pirmininkas iš naujo visus suburs, organizuos šviečiamąsias, edukacines veiklas, dalyvaus įvairiuose projektuose“, – vylėsi J. Jankauskas naujajam pirmininkui linkėdamas entuziazmo ir idėjų.

Daugiau jaunimo ir veiklų

Naujuoju Kauno bitininkų pirmininku išrinktas Paulius Bernadišius. Statybininko diplomą turintis vyras sako, kad bitininkystės amato išmoko pats, o praėjusiais metais jo aviliuose  dūzgė 40 bičių šeimų. „Kai buvau vaikas, maždaug 10 metų, teko aplankyti bitininkystės muziejų. Bitės, bitininkystė mane sužavėjo. Leisiu sau pajuokauti, kad galbūt bitininku buvau ankstesniame gyvenime, nes niekas iš mano šeimos bičių neaugina. Bitininkauju jau 15 metų. Pradžioje viskas buvo gana mėgėjiška, bet pastaruosius 5–6 metus bitininkauju aktyviai ir šiai veiklai skiriu vis daugiau laiko. Tie, kas prižiūri bites žino, kad darbas su bitėmis nevargina. Priešingai, prie avilių pailsiu nuo darbo. Praėjusiais metais pasinaudojau parama ir įsigijau apiterapijos namelį“, – susirinkusiems bičiuliams prisistatė naujasis pirmininkas, kviesdamas draugijos narius atvykti ir susipažinti su apiterapijos nauda iš arčiau jo sodyboje.

P.Bernadišius tikino sieksiąs, kad draugija būtų gyva, aktyvi, bet jis norėtų į veiklas įtraukti ne tik esamus narius, bet ir įtraukti daugiau jaunimo. „Sieksiu, kad draugijoje būtų daugiau jaunimo. Bitininkaujančių Kauno krašte tikrai nemažai, tuo domisi jaunos šeimos. Būtų puiku jei galėtume organizuoti seminarus, išvykas, tačiau viskas priklauso ne tik nuo mano noro, bet ir finansų. Tikiuosi, kad bitininkystei bus parodytas tinkamas dėmesys, skiriama parama, norėčiau įgyvendinti nemažai projektų“, – užtikrintai kalbėjo naujasis Kauno bitininkų pirmininkas. Susirinkime taip pat išrinkta ir patvirtinta nauja draugijos valdyba.

Nors bičių priežiūra iš pirmo žvilgsnio atrodo smulkus verslas, tačiau problemų šiame sektoriuje netrūksta. Kauno bitininkių draugijos pirmininko kadenciją baigęs J. Jankauskas susirinkusiems bičiuliams pasakojo apie bičių gydymą juostelėmis, pristatė  kitas gydymo technikas. Taip pat aptarta bičių priežiūra ir ligos, bičių produktų rinkos naujienos, produkcijos realizavimo ir medaus falsifikavimo problematika, parama Lietuvos bitininkystės sektoriui. Aptartos ir permainos Lietuvos bitininkų sąjungoje, kur taip pat bus renkamas naujas Sąjungos prezidentas.