Kėdainių r. konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojai

Spalio 10 dieną konkurso „Metų ūkis‘2017“ Kėdainių rajono komisija apsilankė keturiuose ūkiuose.

Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus, Valerijos ir Alberto Petrovičių bei Augio Katino ūkius dalyvauti konkurse „Metų ūkis 2017“ rekomendavo Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos tarybos nariai, o ūkininkai Lina ir Tadas Vičai iš Pelėdnagių sen. konkurse dalyvauti registravosi savo iniciatyva.

Per 10 metų Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos veiklos ir šio konkurso organizavimo patirtį, pastebėjome, kad daugelio mūsų narių vaikų užaugo padėdami tėvams ūkiuose, vėliau šalia tėvų ūkio įkūrė savo ūkius ir taip, padėdami vieni kitiems sėkmingai ūkininkauja. Tokių puikių pavyzdžių Kėdainių rajone yra ne vienas ir ne keli. Todėl šiemet jau antri metai, kai vertiname vaikų ir tėvų ūkius kaip vieną vienetą. Šiemet tokie ūkiai yra Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus, Valerijos ir Alberto Petrovičių šeimos, kai šalia tėvų ūkio kuriasi ir du sūnūs – Gytis ir Dainius.

Ilgiausiai ūkininkauja Jonas Talmantas – 25 metus ir Augis Katinas – 24 metus. Trumpiausiai Lina ir Tadas Vičai – 7 metus.

Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus bei Augio Katino ūkiai yra augalininkystės. Ūkiuose taip pat auginami ir cukriniai runkeliai.

Valerija ir Albertas užsiima augalininkyste ir daržininkyste, šalia javų augina bulves, burokėlius.

Lina ir Tadas Vičai šalia augalininkystės ūkio užsiima ir sodininkyste, turi 20 ha obuolių sodą.

124 balus surinko ir I vietą laimėjo Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus Talmanto ir Pauliaus Pikšrio ūkiai.

II vieta atiteko Valerijai ir Albertui Petrovičiams, surinkusiems 108 balus.

III vietos nugalėtoju tapo Augio ir Jolantos Katinų ūkis, kuris surinko 96 balus.

Linai ir Tadui Vičams, surinkusiems 94 balus, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga įsteigė paskatinamąjį prizą.

Geriausias ūkių trejetukas išaiškintas vertinant ūkius, vadovaujantis Lietuvos ūkininkų sąjungos konkurso nuostatuose apibrėžtais vertinimo kriterijais. Vertinimo kriterijai susideda iš trijų dalių: ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas; ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimas; papildomi kriterijai. Daugiausiai balų (po 10 balų) skiriama už narystę Lietuvos ūkininkų sąjungoje, žemės ūkio kooperatyve, kredito unijoje. Taip pat ūkis įvertinamas ir už ūkininkavimo tęstinumą šeimoje. 5 balai skiriami už vaikų mokymąsi žemės ūkio mokykloje, žemės ūkio universitete/veterinarijos akademijoje arba už įkurtą ūkį.

Kiekvienas komisijos narys atskirai ūkius vertino tik pagal ūkio veiklos ir jo rezultatų vertinimo kriterijus, kurie susideda iš šių kriterijų: žemės panaudojimas; sodybos aplinkos sutvarkymas; privažiavimas prie sodybos, kelių būklė; pastatų būklė; apsirūpinimas technika; technikos būklė ir jos laikymas; mineralinių ir organinių trąšų, chemikalų, kuro ir tepalų sandėliavimas. Pasėlių, pievų ir ganyklų būklė nebuvo vertinta.

Respublikinis Lietuvos ūkininkų sąjungos rezultatų aptarimo renginys vyks šių metų lapkričio 17 d.

Rajone konkurso nugalėtojai ir visi dalyviai bus pagerbti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos 10 – mečio šventėje, kuri vyks lapkričio 24 d.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Kėdainių r. Jūratė Jodeikienė

Nuotraukos Jūratės Jodeikienės

[Best_Wordpress_Gallery id=”123″ gal_title=”2017_10_12″]