Klausučių bendruomenės iniciatyva

Birželio 30 d. Jurbarko rajono Klausučių gyvenvietės bendruomenė organizavo įgyvendinto projekto, kurio dėka buvo sutvarkyta vieša erdvė, atidarymą.

Į atidarymą susirinko ir kaimyninių kaimų bendruomenės: Veliuonos, Seredžiaus, Vosbutų.

„Jurbarko rajono Klausučių gyvenvietės bendruomenė 2017 m. dalyvavo Žemės ūkio ministerijos „Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų“ finansavimo programoje ir pateikė paraišką „Klausučių bendruomenės centro viešosios erdvės sutvarkymas, pritaikant kaimo gyventojų poreikiams“. Projektui įgyvendinti buvo skirti 7 tūkst. eurų. Jau teikiant paraišką, bendruomenė turėjo planą ir viziją kaip apleistą teritoriją paversti vaikų laisvalaikio praleidimo parku. Darbai, pradėti pernai rudenį, buvo baigti šių metų pavasarį – pirmuoju žolės pjovimu“, – pasakoja Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Jurbarko rajone Rūta Misevičienė.

„Negaliu atsidžiaugti didžiuliu gyventojų noru vienaip ar kitaip, daugiau ar mažiau prisidėti prie bendro projekto. Suskaičiavau, kad prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 86 bendruomenės nariai. Dirbo dideli ir maži, šeimomis ir pavieniui“, – džiaugiasi bendruomenės pirmininkė Daivutė Gvildienė.

Įgyvendinant projektą buvo įsigyti ir sumontuoti lauko žaidimų komplektai bei lauko treniruokliai: žaidimo „Namelis“, svertinės, spyruoklinės bei švytuoklinės supynės, karuselė, daugiafunkcinis sporto žaidimų kompleksas, kiti lauko treniruokliai.

Iš viso projekto įgyvendinimas bendruomenei kainavo 8750 eurų. Taigi prie projekto įgyvendinimui iš Žemės ūkio ministerijos gautų lėšų, 400 eurų prisidėjo Jurbarko rajono savivaldybė, o trūkstamus – 1350 eurų bendruomenė finansavo savo lėšomis.

Bendruomenės pirmininkė D. Gvildienė įsitikinusi, kad bendras darbas ir idėja suvienys bendruomenę bei paskatins labiau bendrauti, organizuoti bendras aktyvias veiklas.