Koncertas ūkyje

Rugsėjo 18 d. Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija organizavo atvirų durų dieną audinių fermoje. Renginys vyko asociacijos pirmininko Česlovo Tallat-Kelpšos ūkyje, įkurtame šalia Vilkijos, Kauno rajone.

Renginio tikslas – parodyti plačiajai visuomenei kaip, ir kokiomis sąlygomis auginami žvėreliai, kaip rūpinamasi jų sąlygomis, kokia jų priežiūra. Atvykusieji į ūkį galėjo tiesiogiai pabendrauti su ūkyje dirbančiais darbuotojais, užduoti klausimus, aplankyti ūkį ir savo akimis pamatyti kaip čia laikomi ir auginami žvėreliai.

Nors ir pliaupė lietus, tačiau ūkis sulaukė gausaus būrio lankytojų iš visos Lietuvos, o moksleiviai čia sugužėjo net autobusais. Visi svečiai buvo vaišinami karšta sriuba, o renginį vainikavo ūkio klojime vykęs Kauno muzikinio teatro orkestro ir solistų pasirodymas. Žiūrovai vos tilpo į erdvų klojimą ir širdingai plojo solistams Marijai Arutiunovai, Ingridai Kažemėkaitei, Andriui Apšegai, Raimondui Baranauskui.

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas, apsilankęs renginyje sakė, kad tai puikus būdas gyvulininkystės ūkio šakai pristatyti save visuomenei, suteikti daugiau žinių ir išsklaidyti mitus ir kai kurių organizacijų skleidžiamą šmeižtą. „Žemės ūkio rūmai palaikė ir palaikys ūkio šaką, kurios produkcija yra paklausi, o pasiektais rezultatais gali didžiuotis visa Lietuva – Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų išauginti ir paruošti kailiai aukcionuose užima 1-2 vietas tarp kitų pasaulio šalių. Daugelyje šalių visuomenė nutolo nuo žemės, nuo gyvulių ir todėl ūkininkai dažnai nesulaukia supratimo ir palaikymo. Atsiranda neaiškiais šaltiniais finansuojami judėjimai, kurie skleidžia netikras žinias, dažnai išpučia kai kurių problemų mastą ir sukelia didelę isteriją medijose, visuomenėje ir politikų tarpe. Tokiu keliu einant iškyla rimta grėsmė tiems, kurie naudojasi gyvulininkystės produkcija, kurie ją augina, gamina, perdirba, prekiauja, taip pat ruošia pašarus, įrangą, medikamentus ir kt.“, – kalbėjo LR ŽŪR vicepirmininkas A.Baravykas.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.