KRK pradeda rudens darbus

Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10-ąją. Rugsėjo 8-ąją posėdžiavo visi Seimo komitetai, taip pat ir Kaimo reikalų komitetas (KRK). Jis susitelkė į įstatymų projektus, Vyriausybės bei teisininkų išvadas.

Iš klausimų, kurie ypač aktualūs žemdirbių bendruomenei, Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) siūloma suteikti teisę neplaninius žemės sklypų naudojimo patikrinimus atlikti iš anksto apie tai neįspėjus žemės sklypų savininkų ir/ar naudotojų. Teigiama, jog tai užtikrintų efektyvesnę žemės naudojimo valstybinę kontrolę, neleistų pažeidėjams paslėpti tokių pažeidimų, kai užtveriamas servitutinis kelias ir pan. KRK nariai pripažino: problema yra žinoma ir suprantama, ypač kai kalbama apie valstybinės žemės užgrobimo atvejus. Tačiau ne vienas parlamentaras išsakė nepritarimą tam, kad NŽT darbuotojai be įspėjimo tikrintų privačias žemes.

Neperlenkti lazdos siūlė ir Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus. Jis pastebėjo, kad konfliktai dėl keliukų užgrobimo yra ganėtinai dažni, žemdirbiams labai aktualūs. Tokius nesutarimus, pasak ŽŪR pirmininko, padėtų spręsti prevenciniai dalykai, dažnai pakaktų tiesiog pareikšti įspėjimą.

Seimo komitetas pataisos svarstymą nutarė atidėti kitam posėdžiui, iki to laiko giliau į jį pasigilinti.

Žemdirbiai susidomėję laukia, kaip baigsis grupės Seimo narių siūlymas riboti augalų apsaugos produktų, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas, naudojimą tam tikrose teritorijose: tvarkant kelių apsaugos juostas, elektros linijas, geležinkelių bėgius, miestų, gyvenviečių ir saugomose teritorijose. Tokią nuostatą įtvirtinti numatančiam projektui pateiktos net penkios neigiamos išvados. KRK bendru sutarimu nutarė projektą atmesti.