Kultūros sostinė – Vepriai sukvietė į derliaus šventę

Spalio 1-ąją Vepriai – šių metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė sukvietė ukmergiškius ir miesto svečius į tradicinę Derliaus šventę „Aniuolų sargų kermošius“ ir Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimą.

Veprių hipodrome puikavosi Ukmergės seniūnijų kiemeliai. Šventės metu vyko ir žirgų lenktynės, gražiausio seniūnijos kiemelio, gardžiausios seniūnijos obuolienės, didžiausios daržovės rinkimai. Jau antri metai iš eilės gražiausio seniūnijos kiemelio nominacijoje daugiausiai balų surinko Želvos seniūnija. Gardžiausios obuolienės nugalėtojai – Lyduokių seniūnija. Didžiausios daržovės nominaciją laimėjo 81 kg sveriantis moliūgas iš Pivonijos seniūnijos. Šauniausių netradicinio ūkininkavimo nominaciją pelnė didžiausias Pabaltijyje sraigių ūkis, kurį apdovanojo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys.

Už paramą organizuojant Ukmergės rajono ūkininkų ūkių apžiūrą Mero padėka apdovanota Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė. Už paramą organizuojant Derliaus šventę Vepriuose apdovanotas Leonpolio kaimo ūkininkas Povilas Andriūnas, Veprių miestelio ūkininkė Zita Dubrickienė ir Veprių seniūnijos seniūnė Dalė Urbonienė. Taip pat buvo apdovanota Alionių kaimo ūkininkė Zofija Griškevičienė – 2016 metų Respublikinio šviečiamojo renginio „Geriausi melžėjai“ nugalėtoja, Berzgainių kaimo ūkininkai Ričardas ir Živilė Kvekšai – už gyvūnų bioįvairovės populiarinimą ir aplinkos tvarkymo darną, Sukinių kaimo ūkininkai Kęstutis ir Danutė Šontai – už šeimos ūkio puoselėjimą, Rimeisių kaimo ūkininkas Arnoldas Tamošaitis – už verslo ir aplinkos tvarkymo darną bei Viškonių kaimo ūkininkas Modestas Tidikis – už netradicinio verslo vystymą.