Kviečiame į lauko dieną

Grūdinių kultūrų augintojus maloniai kviečiame į lauko dieną, kuri vyks  2019 m. rugpjūčio 13 d. (antradienį) nuo 11.00 val. ŽŪB „AUGA Žadžiūnai“, Gudelių g. 30, Žadžiūnų km., Šiaulių r.

Lauko dienoje bus pristatyta kokybiškos sėklos nauda ir pasiekti rezultatai, mažinantys produkcijos savikainą ir didinantys jos kokybę. Apžiūrėsime pupų bandymo laukus, pristatysime bandymų rezultatus ir naują sėklų rūšiavimo technologiją.

Patirtimi dalinsis ŽŪB „AUGA Žadžiūnai“, LR ŽŪR ir „Fadeev agro“ konsultantai. 

„Augalininkyste užsiimantiems žemdirbiams kyla vis daugiau iššūkių, pradedant aštrėjančia konkurencija ne tik su Amerikos ir ES, bet ir su Rusijos bei Ukrainos grūdų augintojais. Todėl reikia ieškoti produkcijos savikainos mažinimo būdų. Kiti iššūkiai – iš aplinkos apsaugos srities. Lietuva pasirašė vadinamąjį Paryžiaus susitarimą, kuriame itin didelis dėmesys skiriamas klimato atšilimui, vandens taršos mažinimui (teks mažinti azotinių trąšų kiekius). Todėl turime ruoštis aštrėjančiai konkurencijai ir ieškoti galimybių, kaip išsaugoti derlingumą. Daugelis ūkininkų net nenujaučia, kad sėklų apdirbimui naudodami šiuolaikinę ir kažkodėl našia vadinamą techniką, praranda 20-30 proc. derliaus. Taip yra todėl, kad šiuolaikinės technikos kūrėjai pirmiausia rūpinasi, kaip sėklas apdirbti kuo greičiau, bet mažai galvoja apie tai, kad tokios technologijos sužeidžia didelę dalį grūdų“, – dalinasi informacija LR ŽŪR konsultantė dr. Laura Masilionytė.

Sėjai – tik sveika sėkla

„Esmė – sėjai pasiruošti stiprią, kuo mažiau pažeistą sėklą. L.Fadejevo sukurtoje mašinoje nerasite mums įprastų grubių grūdų transportavimo linijų bei valymo sietų, kurie paprastai pažeidžia grūdus ir todėl jie pasėti dažniausiai nesudygsta. Šios mašinos detalės pagamintos iš medžiagų, kurios nepažeidžia grūdų, o naudojama technologija  sėklą išvalo ir atrenka labai efektyviai“, – pasakoja R.Prokopovič.

Priminsime, kad mokslininko L.Fadejevo iš Charkovo taikomą sėklų paruošimo technologiją pirmieji išbandė ukrainiečiai, rusai, kazachai. Technologija diegiama Lotynų Amerikos šalyse, Rumunijoje, Bulgarijoje, o viena mašina demonstravimui yra ir Lietuvoje – ŽŪB „AUGA Skėmiai“.

Šįmet Lietuvoje apsilankęs L.Fadejevas tikino, kad naudojant jo sukurtą sėklų atrinkimo ir apdorojimo technologiją grūdų derlingumas gali padidėti 20-30 proc.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.