Kviečiame teikti siūlymus

Užsitęsus deryboms dėl naujojo BŽŪP, Europos Komisija š. m. spalio 31 d. pateikė pasiūlymą, kuriuo nustatomos tam tikros pereinamojo laikotarpio nuostatos dėl 2021 m. paramos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Europos žemės ūkio garantijų fondo, taip pat keičiamos eilės reglamentų išteklių skirstymo nuostatų. Šis reglamentas bus taikomas 2021 m. ir turėtų užtikrinti BŽŪP tęstinumą iki tol, kol pradės veikti nauja sistema.

Po kelių savaičių turėtų prasidėti Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto politinių grupių atstovų derybos dėl minėto dokumento nuostatų. Kaip informuoja Europos Parlamento narys Bronis Ropė, yra nemaža tikimybė, jog pereinamasis laikotarpis bus pratęstas dar vieneriems metams ir truks iki 2022 m. pabaigos. Todėl šis reglamentas tampa dar svarbesnis ir aktualesnis.

Europarlamentaras kreipiasi į visus žemdirbius ir kaimo gyventojus, prašydamas peržiūrėti Europos Komisijos pasiūlymą ir pateikti konkrečius siūlymus, kaip būtų galima tobulinti minėtą reglamentą. Reglamento tekstą lietuvių kalba galima rasti čia –

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/HTML/?uri=CELEX:52019PC0581&qid=1574324228675&from=EN .

Kviečiame aktyviai dalyvauti siūlymų teikime ir iki š.m. gruodžio 2 d. siūlymus siųsti el. paštu: zur@zur.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.