Kviečiame ūkininkus dalyvauti Nacionaliniame šienpjovių čempionate

Ūkininkai, neabejotinai, yra vieni tų, kurie vis dar  puoselėja šienavimo dalgiu tradiciją, todėl kviečiame liepos 27 d.  ūkininkus liepos 27 d. (šeštadienį) Rupkalvių pievose, Šilutės rajone dalyvauti Nacionaliniame šienpjovių čempionate.

Šis renginys – puiki proga pasivaržyti, o taip pat – pabendrauti su bendraminčiais.

Čempionato metu vyks varžybos įvairių lygių šienpjoviams:

🌾 Pagrindinės šienpjovių varžybos profesionalams. Komandinės 2 asmenų varžybos. Dalyvaujantys šioje rungtyje įgauna teisę rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų.
🌾 Rungtis mėgėjams „Nuo stalo prie dalgio“
🌾 Pradedančiųjų lygos varžybos „Dalgio debiutas“
🌾 Dailiojo šienavimo varžybos. Tiems, kurie pirmenybę teikia tikslumui ir estetikai.
🌾Trimeris prieš dalgį.

Taip pat tradiciškai vyks baigiamasis čempionato akcentas, savotiška šienpjovių garbės eisena, kurioje nesivaržoma, bet šienaujama ritmu stiprinant mūsų bendruomenės bendrystę – „Draugiška šienpjovių pradalgė“. Šios „eisenos“ metu bus demonstruojamas senovinis šienapjūtės būdas, kai šienpjoviai stoja greta ir kartu šienauja eilėje.

Veiks ir „Dalgių varlinykas“ speciali erdvė, kurioje veikia šienpjovių mokykla – grupiniai ir individualūs šienavimo dalgiu mokymai.

Pasidalinkite šiuo kvietimu su draugais.  Labai norime, kad šienpjovių bendruomenė burtųsi, o ši tradicija dėl to tik plėstųsi.

Kasmet suburiame apie 50 šienpjovių, bet tikime, kad jų Lietuvoje tikrai yra daugiau.

Šienpjovių čempionatas ne tik prikelia užmarštin išeinantį kultūrinį paveldą. Tuo pačiu jis informuoja ūkininkus ir visuomenę apie ūkininkavimą santarvėje su gamta bei nykstančių rūšių apsaugos būtinybę. Renginio metu kalbama apie gamtai palankų ūkininkavimą.