Kvietimas

Rugpjūčio 10 d. (šeštadienį) Rokiškio r., Irenos ir Romualdo Kaminskų vienkiemyje vyks edukacinė kultūrinė šventė „Lino mūka“, kurioje susitiks praeities tradicijos ir dabarties kūrybiškumas, o lino kančia virs šiltu žmonių bendravimu.

Pagrindinis renginio tikslas – priminti linininkystės tradicijas, gyvavusias senojoje Lietuvoje, kai nei viena kaimo šeima negalėjo įsivaizduoti kasdienio gyvenimo be pluoštinių augalų: linų ir kanapių. Linai buvo naudojami drabužiams. Linas – ilgalaikė ir patvari natūrali medžiaga. Jis tvirtas, elegantiškas ir naudingas žmogaus odai, bei leidžia odai kvėpuoti. Karštomis dienomis jis vėsina, o šaltomis – maloniai šildo. Lino pluoštas gali sugerti 20% savo svorio ir nebūti šlapias. Kad pluoštiniai augalai senosios lietuvių šeimos gyvenime vaidino svarbų vaidmenį, tai rodo ir lietuvių liaudies dainos, skirtos apdainuoti linų grožį ar kanapinių virvių pynimo darbus.

Renginio organizatoriai tikisi, kad ir šiais metais vyksiančioje šventėje nepristigs nei dainų apie linus, nei norinčiųjų iš arčiau pamatyti, susipažinti ir suprasti lino kelią. Tai unikalus renginys, be pompastikos, be dirbtinės režisūros, bet su nuoširdžiais žmonėmis.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti šventėje