Kvietimas į forumą

Spalio 17 d. Vilniaus Rotušėje nuo 8.30 val. prasideda tarptautinis AGROVERSLO FORUMAS 2019: LIETUVOS AMBICIJA – ŠALIS AGROINOVACIJOMS. Maloniai kviečiame Žemės ūkio rūmų narius registruotis į forumą ir dalyvauti.

Agroverslo forumas – renginys, skirtas suburti Lietuvos ir užsienio žemės ūkio politikos ir agroverslo sektoriaus lyderius bei aptarti žemės ūkio kryptį ir ateitį formuojančius politikos pokyčius, verslo tendencijas ir inovacijų proveržius.

Šių metų forumo pagrindinė tema yra Lietuva kaip šalis inovatyvių agro ir maisto technologinių sprendimų plėtrai.

Forumo metu bus klausiama ir ieškoma atsakymų į šiuos aktualius klausimus:

  •  Kaip atrodys žemės ūkis dirbtinio intelekto, robotizacijos ir daiktų interneto epochoje?
  •  Kaip inovacijos žemės ūkio srityje gali prisidėti prie lokalių ir globalių iššūkių sprendimo?
  •  Kokie pokyčiai būtini siekiant užtikrinti ne tik sėkmingą šių inovacijų plėtrą Lietuvoje, bet ir šalies lyderystę Europiniu mastu?
  • Ko labiausiai reikia inovatoriams ir kaip pasinaudoti esamų pasiekimų patirtimi?
  •  Kokias naudas visa tai gali atnešti Lietuvos ūkininkams, žemės ūkio sektoriui ir bendrai šalies gerovei?

Dalyvauti Agroverslo Forume kviečiami Lietuvos ir užsienio žemės ūkio, politikos, mokslo ir inovacijų lyderiai. Su dalyvių sąrašu galite susipažinti renginio puslapyje.

Renginys vyks spalio 17 d. nuo 8.30 Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius, Lietuva). Renginio pradžia 8.30.

Registracija į renginį.

RENGINIO PROGRAMA

*Renginys vyks anglų kalba. Viso renginio metu svečiams bus užtikrintas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą.

***

Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai (LR ŽŪR) yra 2019 m. gegužės 9 d. EK įregistruoto Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų cento (Agro Space DIH) viena steigėjų.  

Europos Komisijos – 2019 m. gegužės 9 d. įregistruotas Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų centras (Agro Space DIH) – tai Lietuvos mokslinių tyrimų, švietimo, verslo ir vyriausybinių institucijų organizacijas jungiantis regioninis tinklas, skirtas visų sektorių skaitmeninių technologijų naujovėms skatinti. Agro Space DIH subūrė 10 Lietuvos švietimo, mokslo, verslo ir valstybinių institucijų, įskaitant verslo asociacijas, universitetus, mokslo ir technologijų parkus. Centro veiklą koordinuoja Vilniaus pramonės ir verslo asociacija (VPVA). 

Agro Space DIH sukurtas taip, kad mažos ir didelės institucijos, o taip pat pradedančios dirbti skaitmenizavimo srityje ar turinčios didžiulę patirtį galėtų dirbti drauge.  Agro Space DIH dirba vieno langelio principu: suteikiama pagalba, surandama idėja ar sprendimas ir įsigyjamos ar įdiegiamos technologijos. 

Didžiąją dalį tinklo veiklos sudaro partnerystės veiklų organizavimas (renginiai, partnerių paieška, produktų ir paslaugų komercializavimas) ir sprendimų diegimas žemės ūkio sektoriaus skaitmeninimo srityje. Pasitelkiami įvairūs ES finansavimo įrankiai (ES Horizon 2020, COSME ir kt. programos).

 Agro Space DIH vizija – tapti vienu iš lyderių, kuriant šių sektorių sprendimus skaitmeninių technologijų srityje Baltijos šalyse: žemės ūkio, kosmoso, gamybos. Tinklo plėtra neapsiribos vien tik Lietuvos rinka, artimiausiu metu planuojama pritraukti narių iš kitų Baltijos šalių.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.