LDAA lauko diena

Liepos 9 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus dalyvavo Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) organizuotoje lauko dienoje – seminare „Svogūnų ir bulvių auginimo, paruošimo pardavimui ir rinkos aktualijos“, kuris vyko Rolando Andrulio (Pėdžių k., Kėdainių r.) ir Sauliaus Dambrausko (Daukšių k., Kėdainių r.) ūkiuose.

„Sveikindamas visus lauko dienos svečius ir dalyvius noriu pasidžiaugti aktyvia Žemės ūkio rūmų narės – Lietuvos daržovių augintojų asociacijos veikla. Asociacijos nariai yra žingeidūs ir ne tik besidomintys  inovacijomis, bet ir sėkmingai jas diegiantys savo daržininkystės ūkiuose. Nors šiais metais, kaip ir praėjusiaisiais, oro sąlygos nelepino daržovių augintojų, tačiau pažymėtina, kad šis sektorius yra gan gyvybingas, čia sukuriama daug darbo vietų, sukuriama nemaža pridėtinė vertė“, – kalbėjo A.Svitojus.

LDAA direktorė Zofija Cironkienė lauko dalyvius supažindino su daržovių sektoriaus pokyčiais, situacija rinkoje, prognozėmis.

Lauko dienos dalyviai susipažino su Rolando Andrulio ūkio technikos kiemu, bulvių saugykla.

Sauliaus Dambrausko ūkyje lauko dienos dalyviai apžiūrėjo ūkį, bulvių saugyklas, svogūnų ir bulvių auginimo, laistymo ir derliaus nuėmimo technologijas.