Lengvatinės paskolos COVID-19 laikotarpiu: galima kreiptis iki metų pabaigos, dar likę kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų lėšų

Nuo lengvatinių paskolų žemės ūkio ir žuvininkystės subjektams koronaviruso (COVID-19) pandemijos laikotarpiu teikimo pradžios 2020 m. rugpjūtį – jų jau yra suteikta už daugiau kaip 132,8 mln. eurų. Tačiau ūkio subjektai dėl šių paskolų dar gali kreiptis iki šių metų gruodžio 31 d., o kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų jų dar teikia priemonės įgyvendinime dalyvaujantis SEB bankas.

Lengvatinės paskolos yra teikiamos pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“. Priemonę administruojančios nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) duomenimis, per visą priemonės įgyvendinimo laikotarpį lengvatines paskolas gavo daugiau kaip 1 300 ūkio subjektų, kurie vidutiniškai skolinosi po 100 tūkst. eurų.

„Norime informuoti, kad didžioji dalis priemonės įgyvendinime dalyvavusių finansų tarpininkų jau išskolino jiems skirtas lėšas – tai KREDA kredito unijų grupės, LKU kredito unijų grupės unijos, Luminor bankas, PayRay Bank, RATO kredito unija ir SME Finance. Todėl norinčius pasiskolinti dabar – kviečiame kreiptis į šias lengvatines paskolas dar teikiantį SEB banką“, – sako ŽŪPGF l. e. direktorės pareigas Romalda Globienė.

Lengvatinės paskolos pagal šią priemonę yra teikiamos ūkio subjektams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu, likvidumui užtikrinti. Paskolos lėšos gali būti panaudotos sumokėti atlyginimus darbuotojams, atsiskaityti su tiekėjais, padengti kitas būtinas einamąsias išlaidas.

Paskolų gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn. Paskolai taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc., o paskolos administravimo mokestis siekia 2 proc. paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų.

Paskola suteikiama neįkeičiant turto. Paskolos pagal šią priemonę vienam ūkio subjektui gali būti suteikiamos tik vieną kartą, vertinant nuo priemonės įgyvendinimo pradžios 2020 m. rugpjūtį.

Daugiau apie priemonę skaitykite čia: Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo COVID-19

Finansinė priemonė įgyvendinama pagal schemą, patvirtintą 2020 m. liepos 16 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-539 „Dėl skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ schemos patvirtinimo“.