Viena aktyviausių LR Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) narių – Lietuvos galvijų veisėjų asociacija (LGVA) laikosi tradicijų – liepos 11 d. rengia jau devintąjį sąskrydį Zalensų sodybos slėnyje „Dubysa“ (Vilkijos seniūnija, Kauno r.). Šįmet pagrindinė sąskrydžio tema – kooperacija.
Apie šį renginį pasakoja LGVA direktorius Edvardas Gedgaudas ir LGVA prezidentė Viktorija Švedienė.
Tai yra bene gausiausias pieno gamintojų renginys šalyje ir kasmet į jį susirenka vis daugiau pienininkų. Yra iš kur rinktis, juk LGVA turi per 1700 narių, o dar kiek yra bendraminčių! Juo labiau, kad šįmet LGVA sąskrydį padeda rengti žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, turintis kooperatinę pieno perdirbimo įmonę.
„Mes lyg giminaičiai, nes daug LGVA narių yra ir „Pienas LT“ nariai, taigi turime bendrų tikslų, turime apie ką pasikalbėti, pasvarstyti apie savo ateitį, bet turime ir skirti laiko pabendrauti kitomis temomis, tiesiog pailsėti“, – paaiškino E.Gedgaudas.
Ankstesniais metais LGVA direktorius vis teiraudavosi, ar verta rengti sąskrydį kitąmet, bet pastaraisiais metais jau nesiteirauja.
„Klausiu ne ar rengsime, bet – kur rengsime“, – sakė E.Gedgaudas.
V. Švedienė, dėl svarbių priežasčių praleidusi tik antrąjį LGVA sąskrydį, sako, kad į šį renginį susirenkančius LGVA narius ir jų šeimų narius galėtume vadinti bendraminčiais.
„Gera idėja vasarą dienai ar dviems pabėgti nuo įtemptų darbų ir gražioje vietoje smagiai praleisti laiką, juk gyvename ne tik dėl darbo. Labai svarbu užmegzti bičiuliškus ryšius, surasti bendrų pomėgių. Žinoma, sąskrydyje pasikalbame ir visiems mums rūpimomis temomis. Juk gyvename labai sudėtingu metu, mums daro įtaką konkurencija. Todėl šįmet sąskrydžio pagrindinė tema – kooperacija. Tai – bene vienintelė išeitis pieno gamintojams. Beje, kooperatyvas gerus rezultatus gali pasiekti tik tada, kai jo narių santykiai yra geri, taigi tam skirtas ir šis sąskrydis“, – sakė LGVA prezidentė Viktorija Švedienė.
Juo labiau, kad yra kam pasidalyti patirtimi, juk būtent pieno gamintojai sukūrė daugiausiai kooperatyvų.
„LGVA veikloje dalyvauja ne tik „Pienas LT“, bet ir kiti pieno gamintojų kooperatyvai, taigi tikrai esame bendraminčiai ir žinome, kuria kryptimi reikia eiti“, – sakė E.Gedgaudas.
Neabejotinai sąskrydyje bus kalbama ir apie valstybės valdomų veislininkystės įmonių ateitį. Kodėl vis dar atsiranda ūkininkų, kurie linkę savo ateitį patikėti ne sau, bet valdininkams?
„Deja, šioje srityje mus aplenkė kaimyninės šalys ir tik todėl, kad tiek Latvijos, tiek Lenkijos ūkininkai veislininkystę perėmė į savo rankas, o Lietuvoje ji vis dar vegetuoja valdoma valdininkų. Apie tai sąskrydyje irgi kalbėsime“, – paaiškino E.Gedgaudas.
Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.