Lietuva – Latvija – Estija – 100

Rugsėjo 13 d. popietę Briuselyje, į Lietuvos nuolatinės atstovybės ES ir Lietuvos ambasados kiemelį, rinkosi garbingi svečiai paminėti Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmetį. 

Jubiliejų švenčiančių šalių žemdirbių savivaldos organizacijų lyderius ir svečius sveikino Lietuvos ambasadorė Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje Rita Kazragienė, priminusi, jog Lietuvos žemės ūkio rūmai yra viena seniausių žemdirbių savivaldos organizacijų Europoje, įkurta dar 1926 m.

Copa prezidentas Joachim Rukwied pasidžiaugė trijų Baltijos šalių aktyviomis žemdirbių savivaldos organizacijomis ir kvietė tolimesniam bendram darbui kuriant tvarų ES žemės ūkį.

Copa-Cogeca generalinis sekretorius Pekka Pesonen kreipdamasis į jubiliejų švenčiančių šalių žemdirbių interesams atstovaujančių organizacijų lyderius, pažymėjo, kad bendras darbas ir susiklausymas gali duoti gerų rezultatų.

Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, Latvijos ūkininkų parlamento pirmininkė Maira Dzelzkalēja-Burmistre ir Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų pirmininkas Roomet Sõrmus dėkojo svečiams, atvykusiems paminėti jubiliejų ir kvietė ragauti nacionalinių patiekalų.

Lietuvaičiai svečiams patiekė troškintą antieną su spanguolių – medaus padažu, kiaulieną su baravykais,  mini cepelinukus su mėsa ir varške. Taip pat svečiai vaišinosi lietuviška juoda duona ir baltu varškės sūriu.

Latviai patiekė saldų stalą: tortą, dekoruotą trijų Baltijos šalių vėliavomis, sausainius su riešutais, pyragėlius su varške ir šokoladu.

Estai svečiams siūlė savo nacionalinius sumuštinius su šprotais, laukienos kukulius, trijų rūšių lydytus sūrius.

Pasveikinti atvyko Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Kroatijos, Belgijos, Olandijos, Portugalijos,Vengrijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Airijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Austrijos žemdirbių savivaldos lyderiai.

[Best_Wordpress_Gallery id=”342″ gal_title=”2018_09_13″]