Lietuva organizuoja išskirtinį tarptautinį agro-maisto inovacijų hakatoną

Pirmąkart istorijoje rengiamas net 2 mėnesių trukmės virtualus tarptautinis hakatonas „HACK AgriFood‘20“, skirtas atsakyti į COVID-19 mestus iššūkius, išspręsti realias agro-maisto įmonių problemas ir parduoti sprendimus užduotis pateikusioms kompanijoms. Šiuo metu įmonės iš skirtingų Europos valstybių jau yra pateikusios devynis iššūkius keturiose pagrindinėse kategorijose: Lokalūs maisto tiekimo tinklai, Šalutinių maisto produktų panauda, Išmanesnis maisto pakavimas ir Tiesioginio maisto pristatymo sprendimai.

Tarptautiniu mastu žinomas ekspertas ir vienas iš agro-maisto skaitmeninių inovacijų centrų ekosistemos pradininkų Europoje Grigoris Chatzikostas, vertindamas „HACK Agrifood’20“ hakatoną ir jo perspektyvas, teigė, kad COVID-19 išbandė mūsų maisto sistemų atsparumą ir paskatino naujų technologijų pritaikymą. Anot eksperto, „HACK Agrifood’20“ yra bendradarbiavimo erdvė, kurioje startuoliai, ūkininkai ir maisto gamintojai gali praktiškai spręsti pandemijos mestus iššūkius. G. Chatzikostas mano, jog šis net du mėnesius truksiantis renginys taps postūmiu tiek Lietuvos, tiek ir Europos ekosistemoms judėti greičiau ir po krizės tapti dar stipresnėms.

Lietuvos mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys pabrėžė, kad tokie renginiai kaip šis hakatonas ir jį užbaigsiantis tarptautinis Agro-verslo forumas Vilniuje rodo Lietuvos ambicijas ir potencialą tapti agro-maisto skaitmeninių inovacijų bandymų poligonu Europoje.

„HACK Agrifood’20“ jau sulaukė tiek tarptautinės, tiek ir vietinės bendruomenės paramos. Tarp rėmėjų galima išvysti net 164 partnerius visoje Europoje vienijantį SMART AgriHubs konsorciumą, taip pat MITA bei kt. Renginio organizatorių SIC „AgriFood Lithuania“ vadovė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė pabrėžė, kad didžiausi šio hakatono išskirtinumai yra trukmė ir tai, kad komandos spręs realius iššūkius bei turės pateikti realius sprendimus MVP stadijoje. Anot SIC „AgriFood Lithuania“ ekspertų, tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad bent keli komandų pateikti sprendimai bus nupirkti ir komercializuoti.

„Pasaulyje žemės ūkis yra iš pirmąjame trejetuke iš veiklos sričių, į kurias sparčiausiai veržiasi išmaniausios technologijos – dirbtinis intelektas, skaitmenizacija, robotizacija  ir kitokios įvairios inovacijos.  Šiandien agrosektorius yra viena moderniausių Lietuvos ekonomikos sričių, kurioje veiklos gali rasti kiekvienas žmogus, turintis ambicijų kurti, diegti naujoves, norintis gauti geras  pajamas ir ieškantis komfortiško, lėtesnio tempo nei mieste gyvenimo. Skatmenizavimas žemės ūkyje yra ateitis, todėl turime sutelkti valdžios ir verslo jėgas ir dirbti drauge“, – pažymi Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis.

Komandų ir asmenų, norinčių spręsti įmonių pateiktus iššūkius tarptautiniame virtualiame hakatone „HACK Agrifood’20“, registracija jau prasidėjusi ir tęsis iki pat spalio 11 d.  KVIEČIAME REGISTRUOTIS:  www.hackagrifood.lt