LPGA taryba priėmė rezoliuciją

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas rugpjūčio 4 d. dalyvavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) išplėstiniame posėdyje. A. Stančikas pažymėjo, kad dar 2012 m. ekspertų numatytos prognozės dėl krizės pieno sektoriuje pasitvirtino. Krizės priežastis – pieno kvotų panaikinimas.

„Šiandien perdirbėjai jau jaučia pieno žaliavos trūkumą, pagaliau jau startavo žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, kurio pieno poreikis auga, taigi, palaipsniui pieno supirkimo kaina jau iki naujųjų metų kils“ – kalbėjo A. Stančikas.

LPGA vadovas Jonas Vilionis nepagailėjo kritikos Žemės ūkio ministerijai ir pažymėjo, kad pieno gamyba šalyje per birželio mėnesį smuko net 5,2 proc., kai tuo tarpu Europos Sąjungoje gamyba didėja. „Visi puikiai žinote, kad situacija yra labai bloga. Mes už pieno kilogramą gauname vidutiniškai tik 16,89 euro centų, vien tik šiais metais dėl krizės pieno sektoriuje ir Rusijos embargo pieno gamintojai prarado apie 80 mln. eurų pajamų, ūkininkai traukiasi iš pieno gamybos mažėja melžiamų karvių skaičius“ – kalbėjo J. Vilionis.

Posėdyje dalyvavo Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Erikas Bėrontas, Seimo narys Edmundas Jonyla.

LPGA taryba priėmė REZOLIUCIJĄ LPGA rezoliucija 2016 08 04