LR ŽŪR ordinas miškininkų lyderiui Algiui Gaižučiui

Sausio 23 d. Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) nariai rinkosi į išvykstamąjį Valdybos posėdį Rokiškyje.

 

Posėdyje dalyvavo LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, kuris pasidžiaugęs LMSA aktyviu darbu ir interesų atstovavimu ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu, įstojo į šios organizacijos narius.

 

A.Svitojus įteikė garbingą apdovanojimą LMSA pirmininkui Algiui Gaižučiui – LR ŽŪR ordiną už nuopelnus žemės ūkiui ir žemdirbių savivaldai.

 

„Galime didžiuotis, kad Žemės ūkio rūmai jungia tokias aktyvias asociacijas kaip LMSA, kuriai vadovauja tikras profesionalas ir aktyvus visuomenininkas Algis Gaižutis, aktyviai dalyvaujantis LR ŽŪR tarybos darbe ir visada teikiantis konstruktyvius pasiūlymus miškininkystės, žemės ūkio, kaimo plėtros ir kt. aktualiais klausimais“, – pažymėjo A. Svitojus.

Posėdyje dalyvavo aplinkos ministerijos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė, VĮ „Valstybinė miškų urėdija” Rokiškio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius, energijos išteklių biržos operatoriaus „Baltpool”, kuris valdo biokuro biržą bei rengia medienos aukcionus, generalinis direktorius Andrius Smaliukas ir Prekybos vadovas Vaidotas Jonutis, specializuotas miškininkystės paslaugas ir išskirtines prekes miškininkams siūlančios bendrovės „Graderlitas” vadovas Gražvydas Šiukščius, „Miško aukcionas” vadovas Tadas Palaima ir kt.

 

Valdybos posėdžio dalyviai apsilankė LMSA Valdybos nario Raimundo Nagelės miškuose, kur apžiūrėjo tvarkomas valdas, kėlė Sibirinio barščio, pagriovių ir pakelių priežiūros, melioracinių sistemų apsauginės juostos problemas, miško kelių tvarkymo, tikslingo lėšų panaudojimo aktualijas. Buvo aptartos galimybės pasinaudoti ES parama, skiriama miškų įveisimui ir kt. klausimai. Asociacijos nariai aktyviai diskutavo ir dėl LMSA pozicijos ir tolimesnių veiksmų dėl esamų ir naujai įsigaliojančių teisinių apribojimų ūkinei veiklai: LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, LR Miškų įstatymo ir kt. (bei su tuo susiję leidimų kirsti mišką saugomose teritorijose išdavimas ir pan.), dėl žvėrių miškuose daromų pažeidimų – situacija ir tolesni sprendimai, LMSA atstovavimo ir dalyvavimo nacionalinėse ir europinėse organizacijose.

Probleminį pranešimą dėl kovos su Sasnovskio barščiu padarė bendrovės „Graderlitas” vadovas Gražvydas Šiukščius, projektą „Medienos iš privačių miškų prekybos sistema“ pristatė BALTPOOL prekybos vadovas Vaidotas Jonutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.