LR ŽŪR vadovų susitikimai ir lietuviškų produktų pristatymas „Žaliojoje savaitėje“

Tarptautinė paroda „Žalioji savaitė“, kasmet vykstanti Berlyne, puiki vieta ne tik susipažinti su žemės ūkio ir maisto sektoriuose pristatomomis naujovėmis, bet ir susitikti su užsienio šalių žemdirbių savivaldos lyderiais, socialiniais partneriais.

Šiais metais LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, vicepirmininkas Vytautas Buivydas ir direktorius Sigitas Dimaitis Lietuvos stende susitiko su Latvijos žemės ūkio organizacijų kooperacijos tarybos (LAOCC) pirmininku Edgars Treibergs ir atstove Dzintra Lejniece, Latvijos nevyriausybinės organizacijos „Ūkininkų parlamentas“ (ZSA) vicepirmininke Maira Dzelzkaleja ir Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų tarybos pirmininku Roomet Sõrmus.

„Susitikime aptarėme ES BŽŪP skaudulius, naujojo 2021-2027 m. laikotarpio žemės ūkio ir kaimo plėtrai planuojamą biudžeto scenarijų. Visų mūsų tikslai sutampa – turime kovoti už savo šalių žemdirbių teises ir siekti nediskriminacinių sąlygų ES. Susitarėme ir pasirašėme bendradarbiavimo memorandumą, kad veiksime drauge ir kreipsimės į savo šalių prezidentus, vyriausybės atstovus, atstovaujančius šalims Europos Vadovų Taryboje, kad būtų siekiama lygiaverčių sąlygų visoms šalims narėms“, – sako LR ŽŪR pirmininkas A.Svitojus.

Latvijos žemės ūkio organizacijų kooperacijos tarybos (LAOCC) pirmininkas Edgars Treibergs pažymėjo, kad labai svarbu visų šalių žemdirbių savivaldos organizacijoms laikytis vienybėje, be abejo įtraukiant ir Višegrado šalis ir kovoti drauge. „Mums labai naudinga buvo 2019 m. gruodį LR ŽŪR organizuota tarptautinė konferencija apie ES BŽŪP 2021-2027 m. laikotarpį, todėl šiais metais ir mūsų organizacija planuoja panašaus formato renginį Latvijoje, į kurį pakviesime visų Baltijos ir Višegrado šalių žemdirbių savivaldos lyderius“, – sakė E. Treibergs.

LR ŽŪR vadovai tolimesnio bendradarbiavimo galimybes parodoje aptarė su Suomijos žemės ūkio gamintojų ir miško savininkų federacijos atstovu Simo Tiainen, Airijos jaunųjų ūkininkų atstovu, Vokietijos asociacijos „Taikos duona“  renginio iniciatoriais M. ir G. Schenk.

 

Dar apie parodą

 

Tais pačiais metais – 1926-aisiais, kai Lietuvoje buvo įsteigti Lietuvos Žemės ūkio rūmai, Vokietijoje, Berlyne, startavo tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“.

Šiais metais parodoje savo paslaugas ir produktus demonstravo 1 800 dalyvių iš 72 pasaulio šalių. Lietuviai šioje parodoje dalyvavo jau 18 kartą.

Lietuvos stende parodos lankytojams ir dalyviams buvo pristatyti bityno „Devyni medūs“ ir mažosios bendrijos „Medaus magija“ bičių produktai, Laimutės Sadauskienės gaminti konditerijos gaminiai, UAB „Sadera“ limonadai, UAB „Šerno pėda“ mėsos gaminiai, MB „Piscator“ šamo produktai, UAB „Versala“ desertai iš agurkų, „Šušvės midaus“ midus, tautodailininkės Danutės Tikužienės gintaro ir žalvario dirbiniai, Lietuvos ūkininkų draugijos narių sukurti darbai.

„Šiemet ypatingai džiaugiamės, kad parodoje ypač aktyviai dalyvavo ir savo produktus bei  gaminius pristatė LR ŽŪR narės – Lietuvos ūkininkių draugija (LŪD), Kauno bitininkų draugijos nariai, o parodos svečius ir dalyvius kokybiškais iš šalies ūkininkų ūkių pagamintais maisto patiekalais vaišino LR ŽŪR narė – Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacija (LTPGKA), pristačiusi tautinio paveldo produktus. Taigi parodoje realiai buvo pademonstruota trumpoji maisto grandinė. Mūsų tikslas – padėti ūkininkams, gaminantiems kokybišką produkciją, ją parduoti tiesiogiai vartotojams. Šalies įdomiausias ir originaliausias kaimo turizmo sodybas ir lankytinas vietas pristatė mūsų nariai – Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir jos prezidentė Agnė Vaitkuvienė “, – pasakoja LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.

„Mums kilo idėja „Žaliosios savaitės 2020“ parodos lankytojus, kurie užsuks į Lietuvos ekspoziciją, maitinti pasinaudojant trumpąja grandine – nuo ūkininko iki vartotojo. Kreipėmės pagalbos į LR ŽŪR, kurie mums pagelbėjo ir rekomendavo ūkininkus, kurie mums patiekė kokybiškų žemės ūkio produktų, iš kurių mes ir pagaminome tautinio paveldo maisto produktus. Taigi Lietuvos stendo svečiams buvo pristatytas rūkytas ungurys, slyvomis įdaryta antis, pirmapradė plikyta Petronėlės duona, šaltai rūkyti gaminiai –  nugarinė, šoninė ir skilandis, įdarytas sterkas, lietuviškas varškės sūris, agurkų džemas, jautienos liežuvis su krienų padažu, smetoniškai kepta lydeka“, – pasakojo LTPGKA pirmininkė Jolanta Kubolienė.

 

Žaliavų tiekėjai – LR ŽŪR nariai

Didžiąją įvairių daržovių dalį patiekė LR ŽŪR organizacijos Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) nariai – Juozas Girdzijauskas, Dalia ir Edvardas Abukauskai, LTPGKA nariai – UAB „Dora“ ir UAB „Kanrugėlė“.

Lietuviškas šakotis – Lietuvos stendo puošmena

Lietuvos stendą papuošė Rokiškio rajone, Juodupėje įkurtos individualios įmonės Laimutės Sadauskienės keptas net 45 kg šakotis. Šakotis buvo kepamas lauke, su beržinėmis malkomis, net 7 valandas. Jo gaminimui prireikė 700 kiaušinių, 17 kg miltų, 15 kg sviesto, 15 kg grietinės ir cukraus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.