LR ŽŪR – viena iš Agro Space DIH steigėjų

Liepos 11-12 d. Vilniuje vyko Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų drauge su Vilniaus verslo ir pramonės asociacija, Lietuvos inovacijų centru ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra organizuota tarptautinė konferencija – kontaktų mugė „Išmaniosios skaitmeninės technologijos žemės ūkyje – verslas verslui“.

„Žemės ūkis buvo ir bus imlus inovacijoms sektorius, tačiau naujos technologijos ir priemonės turi nešti ūkininkams realią naudą. Technologijos turi tarnauti jų vartotojui. Tai turi būti pagrindinis inovacijų prioritetas. Mes, čia susirinkę aptarti inovacijų skatinimą, esame kaip vienas organizmas, tačiau tam, kad tas organizmas veiktų kryptingai, būtinos smegenys, bendri tikslai, idėjos ir lyderiai. Įgyvendiname daug inovatyvių projektų naudingų ūkininkams, todėl džiaugiuosi, kad būtent LR ŽŪR yra dar 2019 m. gegužės 9 d. EK įregistruoto Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų cento (Agro Space DIH) viena steigėjų  “ – aidarydamas konferenciją kalbėjo LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.  

Konferencijoje buvo diskutuojama dėl skaitmeninio verslo plėtros Lietuvoje, inovacijų potencialo, išmaniųjų specializacijų ir kt. Panešimus apie agroinovacijas ir jų pritaikymą Lietuvoje, dirbtinio intelekto ir palydovų naudojimą, bioregeneratyvinės sistemos kosmose kūrimą, skaitė pranešėjai iš Graikijos, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos.

***

Europos Komisijos – 2019 m. gegužės 9 d. įregistruotas Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų centras (Agro Space DIH) – tai Lietuvos mokslinių tyrimų, švietimo, verslo ir vyriausybinių institucijų organizacijas jungiantis regioninis tinklas, skirtas visų sektorių skaitmeninių technologijų naujovėms skatinti. Agro Space DIH subūrė 10 Lietuvos švietimo, mokslo, verslo ir valstybinių institucijų, įskaitant verslo asociacijas, universitetus, mokslo ir technologijų parkus. Centro veiklą koordinuoja Vilniaus pramonės ir verslo asociacija (VPVA). 

Agro Space DIH sukurtas taip, kad mažos ir didelės institucijos, o taip pat pradedančios dirbti skaitmenizavimo srityje ar turinčios didžiulę patirtį galėtų dirbti drauge.  Agro Space DIH dirba vieno langelio principu: suteikiama pagalba, surandama idėja ar sprendimas ir įsigyjamos ar įdiegiamos technologijos. 

Didžiąją dalį tinklo veiklos sudaro partnerystės veiklų organizavimas (renginiai, partnerių paieška, produktų ir paslaugų komercializavimas) ir sprendimų diegimas žemės ūkio sektoriaus skaitmeninimo srityje. Pasitelkiami įvairūs ES finansavimo įrankiai (ES Horizon 2020, COSME ir kt. programos).

 Agro Space DIH vizija – tapti vienu iš lyderių, kuriant šių sektorių sprendimus skaitmeninių technologijų srityje Baltijos šalyse: žemės ūkio, kosmoso, gamybos. Tinklo plėtra neapsiribos vien tik Lietuvos rinka, artimiausiu metu planuojama pritraukti narių iš kitų Baltijos šalių.