LTPGKA susirinkimas

Lapkričio 16 d. Žemės ūkio rūmuose vyko Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos (LTPGKA) valdybos narių susirinkimas.

Susirinkime dalyvavo aktyvūs LTPGKA nariai, gaminantys šakočius, grybukus, mielines spurgytes, obuolių sūrius, žagarėlius, kastinį, sūrius, duoną ir kitus kepinius, mėsos gaminius bei medžio dirbinius, užsiimantys kubilininkyste. Visų, susibūrusiųjų į LTPGKA narių gaminiai sertifikuoti ir ženklinami tautinio paveldo ženklu.

Susirinkimui pirmininkavusi asociacijos pirmininkė Jolanta Kubolienė pažymėjo, kad asociacijos tikslas  – šviesti visuomenę apie tautinio paveldo ženklo autentiškumą ir tradiciškumą, bendrauti ne tik tarp asociacijos narių, bet ir pritraukti naujų narių į savo gretas, o tai padaryti galima dalyvaujant ne tik įvairių miestų ir miestelių mugėse, renginiuose, bet ir respublikinėse ar tarptautinėse šventėse ir mugėse.

 

Valdybos narys Gintaras Ruzgys atkreipė dėmesį, kad LTPGKA nariai, dalyvaudami renginiuose turi pasirūpinti įvaizdžiu, nes tautinio paveldo ženklas įpareigoja parodyti išskirtinumą ir kokybę.

Asociacijos pirmininkė Jolanta Kubolienė informavo, kad Tautinio paveldo ženklui sueina 10 metų, todėl šia proga buvo kreiptasi į LR Seimo Kaimo reikalų komitetą su prašymu paskelbti vieną dieną metuose paminėti tautiniam paveldui.

Valdybos nariai aktyviai diskutavo dėl dalyvavimo Kalėdinėse mugėse, pavasario  Kaziuko mugėse Kaune ir Vilniuje, Užgavėnių, Stintų šventės, Sartų žirgų lenktynių ir kt. renginių metu.

Tautinio paveldo produktai – nemasinės gamybos sertifikuoti amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį. Šiai dienai sertifikuota ir pripažinta tautinio paveldo produktais daugiau kaip 1600 gaminių, kuriuos gamina daugiau kaip 500 tradicinių amatininkų.