Marijampoliečiai vertina žalas

Birželio pradžioje Marijampolės savivaldybės Žemės ūkio paskirties žemės agrarinės būklės vertinimo komisija, kurioje dalyvauja ir Žemės ūkio skyriaus  specialistai pradėjo vertinti pavasarinių šalnų ir sausros padarytas žalas.

„Priminsiu, kad nuo pavasarinių šalnų ir/ar nuo sausros nukentėjęs žemės ūkio veiklos subjektas turėtų nedelsti ir kreiptis į savivaldybės Žemės ūkio skyrių, ar seniūnijos atsakingą darbuotoją bei parašyti prašymą, kad būtų įvertinta žala. Savivaldybėje sudaryta žalų vertinimo komisija, kartu su pareiškėju vyksta į laukus ir įvertina žalos dydį. Mūsų savivaldybėje komisija jau įvertino serbentų, braškių, šilauogių ūkius. Komisija konstatavo, kad uogynai nukentėję nuo šalnų, tačiau jaučiamas ir sausros poveikis. Vertinome ir cukrinių runkelių augintojo laukus, kur runkeliai nesudygę būtent dėl sausros padarinių. Ūkininkų prašymai ir toliau registruojami rajono Žemės ūkio skyriuje“, – sako Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorius Marijampolės sav. ir Žemės ūkio paskirties žemės agrarinės būklės vertinimo komisijos Marijampolės sav. narys Sigutis JUNDULAS.

Nuotraukose:  meteorologinių reiškinių padarytų žalų vertinimas Gintarės Butkienės cukrinių runkelių lauke ir ūkininkės Petrutės Miliauskienės serbentų laukuose, kur nuostolių pridarė šalnos.

Žemės ūkio rūmai taip pat primena, kad ūkininkai neturėtų delsti kreiptis į rajonų Žemės ūkio skyrius, jei matomai patyrė žalą dėl šalnų ir/ar sausros.


Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.