Mažieji ūkininkaičiai jau sėja daržoves

Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“ ,,Kiškučių“ grupės auklėtiniai pradeda pažintį su daržovėmis: sėja porus ir paprikas. Taip „Varpelio” auklėtiniai jungiasi prie šalies jaunųjų ūkininkų  projekto – konkurso ,,Augink ir Tu“, kurį organizuoja Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai.

Vaikai sėklytes apžiūrėjo, tyrinėjo, lygino, skaičiavo. Prisiminė, ko reikia, kad sėklytė sudygtų ir  užaugtų. Po to vaikai ėmėsi jiems pačios įdomiausios veiklos – sėjimo.

Paprikas ir porus vaikai sėjo į dėžutes, prieš tai į jas pribėrę žemių, kurią palaistė. Darbas buvo nelengvas, nes sėklytės mažos ir jas sunku gražiai sudėlioti, kad dygdami daigeliai turėtų pakankamai vietos ir neužgožtų vienas kito.

Dabar su nekantrumu mažieji daržininkai lauks kada sėklytės sudygs, nes jau žino, kad dygimas užtrunka, tačiau koks džiaugsmas apima vaikus, kai išlenda pirmieji žali daigeliai ir stiebiasi į saulę.

Lopšelio-darželio auklėtiniai jau pažįsta daug daržovių ir žino, kad šiek tiek vėliau reikės sėti pomidorus ir agurkus, kuriuose gausu vitaminų.

 

„Svarbu nuo mažens supažindinti ir gilinti vaikų žinias apie daržoves, drauge skiepijant sveikos mitybos įpročius. Vaikai labai noriai imasi šios veiklos, todėl užmegzti vaikų draugystę su daržovėmis nesunku“, – sako veiklas vedusi lopšelio-darželio auklėtoja Meilutė Kvedaravičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.