Medaus pusryčiai

Slovėnijos bitininkai prieš 10 metų inicijavo renginį ,,Medaus pusryčiai“, kuriuo siekiama pristatyti visuomenei bičių ir jų produktų svarbą ir įtaką sveikai gyvensenai.

Prie šios iniciatyvos prisijungė Vengrijos, Čekijos, Austrijos, Rumunijos ir Kroatijos bitininkai.

Slovėnijos bitininkai pakvietė visus norinčius Europos šalių bitininkus lapkričio 18 d. savo šalyse organizuoti ,,Medaus pusryčius“.  Į kvietimą atsiliepė ir Trakų rajono bitininkų draugija bei jos pirmininkas Juozas Norinkevičius, ėmęsis iniciatyvos organizuoti tokį renginį Lietuvoje.

Į pirmą kartą Lietuvoje organizuotus „Medaus pusryčius“ susirinko dalyviai iš Trakų, Elektrėnų, Vilniaus ir Varėnos rajonų.

Renginio dalyviai ne tik susipažino, bet ir degustavo įvairių medaus rūšių: medus su avietėmis, medus su riešutais, medus su įvairiomis žolelėmis, medus su prieskoniais…

UAB ,,Medicata Filia“ pristatė žiedadulkių tabletes su bičių pikiu ir vitaminu C, medaus arbatas su propoliu ir žolelėmis, skirtas imuniteto stiprinimui, bičių duonelę  su propoliu ir medumi bei daug kitų naudingų produktų.

Vaišinantis kvapniomis arbatomis galima buvo padegustuoti ir mūsų Tautinio paveldo meistrės Stanislovos Karpovič pagamintų skanėstų.

Renginio metu Lietuvos bitininkai dalijosi darbo patirtimi su svečiais iš užsienio Martis Dettili ir Reto Ingold.