Ministras Pirmininkas: kailinių žvėrelių auginimo verslas svarbus regionams

Lapkričio 29 d. Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Arūnas Svitojus, ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys bei Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša ir ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis susitikime su šalies Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, jo patarėju žemės ūkio klausimais Aleksandru Muzikevičiumi ir Žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu aptarė šių dienų aktualijas, tarp jų ir Seime nuskambėjusį siūlymą uždrausti ūkiuose auginti  kailinius žvėrelius.

Premjeras ir Žemės ūkio ministras pripažino, kad kailinių žvėrelių auginimo verslas svarbus regionams, tad kalbėti apie jos atsisakymą yra neracionalu. „Žemės ūkio ministras ir premjeras gerai žino, kad šis sektorius sukuria ne vieną tūkstantį konkurencingų darbo vietų kaimo vietovėse, todėl aiškiai pasakė palaikysiantys jo išsaugojimą ir plėtrą. Taip pat galime pasidžiaugti ir didžiuotis tuo, jog Lietuvos žvėrelių fermos yra vienos iš moderniausių Europoje, jos veikia pagal aukščiausius gyvūnų gerovės standartus, o Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos nariai ne tik taiko pažangiausias žvėrelių auginimo technologijas, bet rūpinasi aplinkosauga ir gyvūnų gerove Lietuvos ūkiuose, plėtoja ekonominius ryšius su užsienio kailių verslo subjektais, bendradarbiauja su švietimo ir mokslo institucijomis, „- kalbėjo S.Dimaitis.

ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys Č.Tallat-Kelpša atkreipė Premjero dėmesį į paradoksalią situaciją dėl kailinių žvėrelių auginimo kaip ūkio šakos ateities Lietuvoje. Priminsime, jog kai kurie Seimo nariai pateikė įstatymo projektą dėl kailinių žvėrelių auginimo uždraudimo Lietuvoje.

„Deja, kai kurie Seimo nariai elgiasi negalvodami ne tik apie daug mokesčių valstybei skiriančios ūkio šakos ateitį, bet ir apie šioje šakoje dirbančius žmones ir apskritai, kad tai gali būti blogas precedentas, nes panašaus pobūdžio priekaištai gali pasipilti bet kuriai gyvulininkystės šakai“, – pasakojo Č.Tallat-Kelpša.

ŽŪR Premjerui pateikė statistikos duomenis apie kailinių žvėrelių auginimo šakos svorį šalies ekonomikoje.

„Kai kuriais metais kailinių žvėrelių augintojų eksportas sudarė net apie 10 proc. viso žemės ūkio produkcijos eksporto. Ši ūkio šaka ir joje dirbantys specialistai sunerimę dėl savo ateities. Premjeras mus nuramino, labai aiškiai pasakė, kad tokiems populistiniams sprendimams nepritaria“, – sakė Č.Tallat-Kelpša.

Spalio pabaigoje LR Seime dvidešimties parlamentarų iniciatyva buvo pristatytas siūlymas drausti kailinių žvėrelių auginimą Lietuvoje, tiesa, praėjus kelioms savaitėms po Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimo projektu pasirašiusi Seimo narė Aušra Maldeikienė nebepalaiko jo.

Nuotraukoje iš kairės į dešinę:

ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys bei Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša, ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.