Mokslo, mokymo ir bendradarbiavimo svarba

Birželio 1 d. LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis susitiko su LSMU Veterinarijos akademijos kancleriu prof. dr. Mindaugu Malakausku ir Praktinio mokymo ir bandymų centro direktoriumi dr. Sigitu Japertu.

 

Susitikime buvo aparti jaunų specialistų, tęstinio mokymo programų, skirtų ūkininkų kompetencijoms tobulinti, konsultantų kvalifikacijos tobulinimo aktualūs klausimai ir projektinė veikla.

„Veterinarijos mokslui, kuriam jau per 100 metų Lietuvoje, mūsų mokslo institucijoje skiriamas ypatingas dėmesys. Tuo pačiu mūsų Alma Mater atsakingai rengiami ir veterinarijos gydytojai, kurių profesija reikalauja ne tik praktinio pasirengimo, bet ir dvasinės stiprybės. Kitas svarbus dalykas, kad veterinarijos gydytojai nuolat privalo tobulinti savo kvalifikaciją ir atestuotis, o tai liudija, kad šios profesijos specialistai neša didelę atsakomybę. Žinoma labai svarbus universiteto  bendradarbiavimas su kitomis šalies ir užsienio mokslo institucijomis, darbdaviais, asociacijomis, vykdant projektinę veiklą“,  – pažymėjo prof. M. Malakauskas.

LSMU Veterinarijos akademijos Praktinio mokymo ir bandymų centro direktorius dr. S. Japertas pristatė praktinį studentų mokymą, atliekamus mokslinius eksperimentus, gyvulių veislininkystę, gyvulininkystės ir veterinarijos mokslo programavimo, konsultantų mokymo galimybes.

„Turime ne tik praktinę bazę, bet ir kompetentingus specialistus, kurie yra pasirengę patobulinti konsultantų kompetencijas.  Šiandien ypač svarbu, kad gerai parengti konsultantai kokybiškai perduotų taip reikalingas žinias ūkininkams“, – kalbėjo dr. S. Japertas.

S.Dimaitis pažymėjo, kad siekiant užtikrinti kokybišką ir efektyvų ūkininkų konsultavimą ir mokymą yra būtinas geras konsultantų pasirengimas, jų nuolatinis kompetencijų tobulinimas. „Daug dėmesio skiriame ūkininkų švietimui ir mokymui. Tačiau, kad užtikrinti kokybišką švietimo procesą didelį dėmesį skiriame ir konsultantų kompetencijų tobulinimui. Puikus modelis yra tuomet, kai konsultantus moko mokslininkai, o konsultantai šias žinias ir mokslo praktikas gali perteikti ūkininkams,“ – sakė S. Dimaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.