Mūsų vertybė-bendruomeniškumas

2019 m. birželio 8 d. Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas sveikino Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenės festivalio „Tas kraštas Lietuva vadinas…“ organizatorius, dalyvius ir svečius.

„Žemės ūkio rūmų 42 organizacijų vardu noriu pasidžiaugti jūsų bendruomenės aktyvumu, lyderių, kurie organizuoja tokius renginius, iniciatyvumu. Žemės ūkio rūmai atstovauja žemdirbiams ir kaimo gyventojams valdžios institucijose ir siekia, kad gyvenimas ūkininkams ir kaimo vietovių gyventojams būtų patrauklus ir, kad kaimas neištuštėtų. Šiandien, džiaugiuosi jūsų bendruomenės iniciatyva, kuri skatina visus burtis draugėn, sportuoti, bendrauti, pristatyti meno kolektyvų pasirodymus ir tiesiog pabūti drauge. Bendruomenės klesti tada, kai žmonės noriai įsitraukia, bendrauja, kuria, padeda vieni kitiems ir sprendžia bendrus iššūkius. Tačiau tam, kad jų motyvacija tai daryti išliktų, būtina užtikrinti, kad žmonės jaustųsi reikalingi ir išlaikytų autonomiją veikti patys. Linkiu visiems ne tik puikių sportinių pasiekimų, bet ir gerų emocijų bendraujant“ – sakė Algis Baravykas.

Vicepirmininkas Algis Baravykas įteikė Žemės ūkio rūmų padėkas ŽŪB „Virčiuvis“, UAB „Irlida“ vadovams, tautodailininkui Vaclovui Šimaičiui ir Rolandui Monkūnui už iniciatyvų palaikymą, paramą ir bendradarbiavimą.  

Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas dėkojo dalyvaujančioms festivalyje bendruomenėms, kurios susirenka ne tik iš Joniškio rajono. „Šiemet sulaukėme svečių ir iš Biržų, Kėdainių, Pasvalio rajonų.  Ypač džiaugiuosi Latvijos lietuvių bendruomene, kurie kasmet apsilanko mūsų festivalyje ir džiugina savo dainomis ir šokiais. Linkiu gerų emocijų, puikių sporto pasiekimų ir gero naktinio laužo drauge“, – sakė K. Ladukas.

Festivalio svečius ir dalyvius sveikino Žemės ūkio viceministras Darius Liutikas, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, rajono meras Vitalijus Gailius, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė, Kepalių seniūnė Laura Veikalienė.

Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis džiaugdamasis Joniškio rajono bendruomenių aktyvumu ir iniciatyvomis į sceną pakvietė tryliktojo festivalio organizatorių Kęstutį Laduką ir visą jo šeimą – žmoną Kristiną, dukrą Dovilę, sūnų Justiną ir močiutę Onutę ir padėkojo už atsidavusį ir nuoširdų darbą vardan bendruomeniškumo puoselėjimo ir palinkėjo visiems ir toliau burti bendruomenių atstovus bendram darbui ir veiklai.

Sportinės varžybos

Tradicinio, tryliktojo, tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalio pagrindinis tikslas ir pagrindinis akcentas – suburti rajonų kaimų bendruomenes kultūringam pabendravimui, gerosios patirties pasidalijimui bei sporto populiarinimas absoliučiai visiems mėgstantiems sportuoti, o taip pat saviraiškai sporte, kad kiekviena atvykusi kaimo bendruomenė ar žemdirbių asociacija pristatytų savo veiklą, sustiprintų užmegztą draugystę, susirastų naujų idėjų ir veiklų.

Sporto varžybas organizavo Joniškio rajono sporto klubas „Gasčiūnai“, Kirnaičių kaimo bendruomenė drauge su  Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „NEMUNAS“.

Komandos varžėsi paplūdimio tinklinio, parko tinklinio, liaudiškos estafetės, smiginio, šaudymo iš lanko,  šaškių ir šachmatų rungtyse.

Varžybų vyriausioji teisėja Virginija Butautienė.

Sveiko maisto konkursas

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras festivalio metu organizavo sveiko maisto konkursą „Valgyk į sveikatą“, kurio tikslas – propaguoti sveiką mitybą, kaip vieną pagrindinių sveikos gyvensenos aspektų, skatinti daržovių ir vaisių vartojimą. Kiekviena konkurse dalyvaujanti komanda pristatė trijų rūšių patiekalus:  užkandį, salotas, desertą. Pagal konkurso nuostatus patiekalai turėjo būti pagaminti iš augalinių produktų – daržovių, vaisių, uogų, sėklų ir pan. Galėjo būti naudojami ir pieno produktai.

„Sveiko maisto konkurse „Valgyk į sveikatą“  laimėjome 1-ąją prizinę vietą. Didžiuojamės Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos Šiekštininkų kaimo bendruomenės sumanių gaspadinių išradingumu ir darbštumu. Šiais metais mūsų dalyvavimas Kirnaičiuose jau antrasis. Pernai čia dalyvavome daugiau kaip žiūrovai, o šiemet – jau dalyvaujame ir sporto varžybose ir įvairiuose konkursuose“, – dalinasi mintimis Pramoninių uogynų asociacijos pirmininkas, Biržų rajono žemdirbių asociacijos ir Biržų rajono kaimo bendruomenių asociacijos valdybos narys Adolfas Jasinevičius.

Siuvinėtų paveikslų paroda

Festivalyje veikė Onos Grunskienės siuvinėtų paveikslų paroda

 

Koncertinė programa

Festivalio programoje – aktyvus poilsis (sportinės varžybos), amatų ir tautinio paveldo apžiūra, Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro edukacinė programa, saviveiklinių meno kolektyvų pasirodymai, šeimyninė programa vaikams, grupės „Petnešos“ koncertas, sportinių rungčių nugalėtojų, aktyviausių kaimo bendruomenių, amatininkų apdovanojimai, grupės „Poliarizuoti stiklai“ ir Šarūno Mačiulio, merginų grupės „4 Roses“, grupės „Tautinis brandas“ ir merginų grupės „Vega“ bei „Thundertale“ koncertas.                           

Festivalio pagrindinis organizatorius – Kirnaičių kaimo bendruomenė (pirmininkas Kęstutis Ladukas).

Festivalio organizatoriai – LR žemės ūkio rūmai.

Festivalio globėjas – LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Festivalį vedė Joniškio garbės pilietis, Kirnaičių festivalio balsas Juozas Šalkauskas ir Dovilė Vaičiulienė.

[Best_Wordpress_Gallery id=”358″ gal_title=”2019_06_08″]

 

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.