Naudingi mokymai ūkininkams

Gruodžio pabaigoje Rietave vyko paskutiniai šiais metais mokymai pagal dviejų dienų, 16 akad. val. trukmės mokymo programą „Gyvūnų gerovė (įgyvendinant kompleksinės paramos reikalavimus)”.

Į mokymus susirinko net 6 rajonų ūkininkai: Plungės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Šilalės ir Rietavo sav. Mokymus vedė ir į ūkininkų klausimus atsakinėjo Žemės ūkio rūmų konsultantė Aldona Noreikienė.

Mokymo dalyvius savo apsilankymu mokymuose pradžiugino Seimo  Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, kuris diskutavo su ūkininkais apie esamą padėtį žemės ūkyje ir ateities perspektyvas.

Antrąją mokymų dieną po teorinės dalies užsiėmimų mokymų dalyviai lankėsi ūkininko Stanislovo Jurkaus ūkyje (Lėgų k. Rietavo sav.).  Visus kursų dalyvius sužavėjo ūkininko Stanislovo Jurkaus nuoširdumas ir meilė savo ūkiui, atsakingas požiūris į darbą ir į ateities perspektyvas.

Mokymo kursų dalyviai – Jaunieji ūkininkai pažymėjo, kad jų laukia dar ilgas kelias, kol pasieks tokį ūkio išvystymo lygį kaip S. Jurkus.

Visiems mokymo kursų dalyviams buvo išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. O Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė apžvelgdama dviejų dienų mokymo programą sakė: „Mokymai ūkininkams yra naudingi ir įdomūs. Sulaukiame vis didesnio ūkininkų susidomėjimo naujovėmis ir ES reikalavimais. Tačiau dar svarbiau, kai ūkininkai, susirinkę iš skirtingų rajonų gali pasidalinti savo patirtimi, diskutuoti ir gauti atsakymus į iškylančius klausimus iš konsultantų. Šiandien tik džiaugiuosi, kad besidominčių mokymais ir konsultacijomis ūkininkų skaičius vis auga“.