Pagerbti Kėdainių krašto ūkininkai

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos organizuotoje Ūkininkų vakaronėje pagerbti konkurso „Metų ūkis2016“ nugalėtojai. Pirmos vietos nugalėtojais šiemet tapo Vilija ir Juozas Naruševičiai, antra vieta atiteko Romai ir Remigijui, Egidijui ir jo sūnui Martynui Gružams, trečią vietą pelnė Gintarė ir Karolis Šmigelskiai. Konkurso nugalėtojai apdovanoti šveicariškų laikrodžių dovanų čekiais. Už ūkio savitumą, išskirtinumą bei pažangą Justinos ir Dmitrijaus Kočetovų ūkiui Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga kartu su Kėdainių krašto kredito unija įteikė specialų prizą.

Metai – sunkūs, keisti ir įdomūs

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas besibaigiančius 2016-uosius metus apibūdino trimis žodžiais „Šie metai – ypač sunkūs, keisti bei įdomūs“. „Sunkūs, nes gana sudėtinga buvo nuimti grūdų derlių. Žinome, kad prasidėjęs lietus labai sugadino javapjūtę. Kai kas sunkiai augintą derlių net paliko nekultą. Keisti nesuvokiamais ir nesuprantamais valdžios sprendimais bei nesusikalbėjimu ne tik su valdžia, bet ir tarp pačios žemdirbių savivaldos. Na, ir įdomūs dėl Seimo rinkimų rezultatų. Šįkart į valdžią išrinkome net penkiolika ūkininkių. Tad reikia tikėtis žemdirbiams palankių sprendimų“, – sakė V. Ivanauskas.

Sulaukė gausių sveikinimų

Tradicinėje kėdainiečių ūkininkų šventėje buvo galima sutikti ir nemažą būrį jų bičiulių bei partnerių. Šventėje dalyvavusi kadenciją baigianti žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pastebėjo, kad visų ūkininkų siekiai skirtingi, žemės ūkio sektorius yra vienas sudėtingiausių. Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė: „Esame agrarinis, pažangus kraštas. Mūsų ūkininkai nenusileidžia Europos senbuviams. Ūkininkai pasirūpina ir keliais, geranoriškai padeda tiems, kam sunkiau sekasi, dalyvauja bendruomenių gyvenime. Žemdirbiams linkiu ištvermės ir neprarasti pilietiškumo bei aktyvumo“. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pastebėjo, kad žemdirbiai yra pripratę prie įvairių metų, tad ir šie labai nenugąsdino: „Atsipalaiduoti niekada negalime. Turime stebėti, kad mūsų ne tik gamta, bet ir valdžia neišmaudytų”.

Muzika ir žaidimai kūrė gerą nuotaiką

Vakaronės dalyviams gerą nuotaiką kūrė Panevėžio styginių kvartetas, kraštiečio Arno Švilpausko nuotaikingos dainos bei žaidimai. Muzikinį foną kūrė didžėjus, pagal kurio parinktą muziką visiems norėjosi šokti iki paryčių.

Kaip ir pernai buvo organizuota loterija. Šiemet visus loterijos dalyvius nudžiugino kraštiečio Eriko Augustinavičiaus pagamintas midus, kurio butelį laimėjo net dešimt vakaronės dalyvių. Taip pat devyni laimingieji laimėjo po du kvietimus į gruodžio mėnesį vyksiančius renginius: roko operą „Jūratė ir Kastytis“, Leon Somow&JAZZU, Martyno Levickio ir Marijono Mikutavičiaus koncertus.

Mažųjų vakaronės dalyvių užimtumu rūpinosi indėnas.

UAB „Agrosfera“ organizavo aukcioną, kurio metu surinktos lėšos buvo paaukotos Kėdainių vaikų globos namams „Saulutė“.

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, renginys organizuotas už narių lėšas.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga vienija 221 narį. Vakaronėje dalyvavo 130 dalyvių.

ŽŪR Savivaldos organizatorė Kėdainių r. Jūratė Jodeikienė

Nuotraukos Vilijos Mockuvienės

[Best_Wordpress_Gallery id=”80″ gal_title=”2016_12_3″]