Pagerbti šauniausi Birštono sav. ūkininkai ir gražiausių sodybų savininkai

Lapkričio 22 d. Lietuvos žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis sveikino Birštono savivaldybės ūkininkus, susirinkusius į kasmetinę ūkininkų šventę.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė padėkomis apdovanojo ūkininkus:
Editą ir Giedrių Baranauskus, Daivą ir Algį Kabašinskus.

Apdovanojimai buvo skirti ir geriausiai tvarkomų Birštono savivaldybės sodybų savininkams.  „Gražiausia sodyba 2019“ konkurso nugalėtojai, kuriantys gražią, išpuoselėtą aplinką, besirūpinantys ne tik savo namų, bet ir Birštono kurorto jaukumu, įvaizdžiu: Neringa ir Ovidijus Balčiūnai – už sodybos originalumą, žaliųjų erdvių formavimą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje. Marija ir Vytautas Smolskai – už sodybos stiliaus vientisumo išlaikymą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje.

Rasa ir Sigitas Buzai – už sodybos gėlynų, želdinių įvairovę ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje„Gražiausia aplinka 2019“ – Aldona Suchockienė – už išradingą želdinių, gėlynų formavimą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje.

Ūkininkus taip pat sveikino Lietuvos žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius.

***

Birštono savivaldybėje yra registruoti 338 ūkiai, iš jų 25 ūkiai yra jaunųjų ūkininkų, vidutinis registruotos valdos dydis – 15, 35 ha, ūkininko ūkio dydis – 4,98 ha, vyrauja smulkūs ūkiai, yra ūkių, kurie nevykdo jokios veiklos.

2019 m. žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaravo 341 žemės ūkio valdų valdytojas, iš jų per e. valdžios vartus deklaravo tik 8 pareiškėjai, 333 atėjo deklaruoti į Skyrių. Visas deklaruotas plotas – 5314,3 ha (2018 m – 6047,78 ha.), iš jo žieminiai kviečiai – 1509,94 ha, žieminis rapsas – 603,75 ha, ankštiniai augalai – 310,5 ha; daugiametės pievos – 976, 92 ha; bulvės – 27,2 ha ir kt. Ūkininkai dažniausiai dalyvauja iš Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto finansuojamose Kaimo plėtros plano programose: Rizikos vandens telkinių būklės gerinimas, Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius, Specifinių pievų tvarkymas, Parama smulkiems ūkiams, Žemės ūkio valdų modernizavimas. Savivaldybė įsteigusi Žemės ūkio paramos fondą, kurio parama ūkininkai taip pat aktyviai naudojasi. Galvijų laikytojų Birštono sen. – 73 (2018 m. buvo 97); galvijų skaičius – 548 (2018 m. buvo 612). Savivaldybėje yra 55 pieninių karvių laikytojai, kurie laiko 204 karves. Dauguma ūkių užsiima mišria žemės ūkio veikla. Keletas ūkių užsiima savo išaugintos žemės ūkio produkcijos perdirbimu: paukštininkystės ūkiu, aliejaus gamyba, sūrių gamyba, mėsos gaminių gamyba.

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.