Paroda, kurioje galime pamatyti žemės ūkio viziją

„AgroVizija“ pagrįstai vadinama viena didžiausių žemės ūkio technikos ir technologijų parodų Lietuvoje.  Šįmet parodoje „AgroVizija 2019“ dalyvauja ir lankytojams prisistato 46 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai, įrengti  net 797 bandomieji laukeliai. Parodoje pristatomi naujausi Lietuvos ir užsienio mokslininkų pasiekimai, naujausius standartus atitinkančios pažangiausios žemės ūkio mašinos ir aptariamos žemės ūkiui aktualiausios temos.

Įspūdžiais iš parodos dalijasi LR ŽŪR pirmininkas Arūnas SVITOJUS.

Kuo ši paroda jums, ne tik LR ŽŪR pirmininkui, bet ir ūkininkui, svarbi?

Pasirinkimas ir informacija šioje parodoje naudinga įvairiems ūkiams – tiek smulkiems, tiek vidutiniams, tiek stambiems. Valstybei reikia įvairių ūkių. Tuo ši paroda žemdirbius traukia. Tikiuosi, kad šios parodos organizatoriai pasimokė iš „AgroBalt“ parodos, kuri, man regis, nuėjo ne tuo keliu, nors iš pradžių ji buvo labai svarbi. Čia yra galimybė praplėsti žinių ratą, arba sužinoti, kur tai padaryti.

Iki dešimtosios parodos, vykusios 2015 m., paroda buvo organizuojama kasmet. Kokia „AgroVizijos“ ateitis?

Manau, kad priimdami šį sprendimą parodos šeimininkai padarė analizę. Jie nusprendė lankytojams pristatyti labiau subrandintas žemės ūkio technologijų naujoves, technologijas. Paroda tikrai verta dėmesio ir net neatbaido 10 eurų bilieto kaina. Atsiperka.

Kokią svarbiausią mintį užfiksavote parodoje?

Minčių daug, informacijos daug, ypač pasižvalgius bandomųjų laukelių jūroje.  Visa gauta informacija dar turi susigulėti, tačiau šią akimirką prisimenu Europos augalų apsaugos asociacijos prezidento Eriko Dereudrė (Eric Dereudre), beje, kaip ir aš, ūkininko, pasvarstymą, kad mes, žemdirbiai, turėtume nedelsdami reaguoti į vartotojų pageidavimus, juk mes juos maitiname. Taigi jeigu jų nuomones ignoruosime, tai labai greitai jie pasirinks kitus tiekėjus. O vartotojai reikalauja, kad mes dirbtume sąžiningai, kad gamintume sveikus produktus. Jeigu kas tikisi vartotojus apgauti, tai pasirašo sau nuosprendį.

Paroda – tarptautinė. Ar teko bendrauti su kitų šalių atstovais?

Taip, kalbėjausi su vokiečiais. Atkreipiau dėmesį, kad jie labai gerai žino, su kokiomis problemomis mes susiduriame. Ir pagalvojau, kad ir mums labai praverstų glaudesni ryšiai su šios valstybės žemės ūkio srities specialistais, visuomeninių organizacijų atstovais. Žinoma, su pastaraisiais tenka dažnai susitikti įvairiuose renginiuose Briuselyje ar kitur, tačiau šį kartą kalbu apie konkrečius, specifinius ryšius, galimybes pasinaudoti jų turtinga patirtimi.

Turbūt parodoje buvo kalbama ir apie besikeičiančias ūkininkavimo sąlygas?

Šios temos išvengti neįmanoma. Dar tik birželio pabaiga, o kviečių laukai jau geltoni, labai sparčiai auga kukurūzai. Tačiau labai reikia lietaus. Taigi kalbantis su ūkininkais ir augalininkystės specialistais neišvengiamai pokalbis krypdavo apie naujas veisles, nors gal dar nereikia skubėti.  Klausimų daugiau nei atsakymų. Jų nerasime ir šioje parodoje, tačiau ypač augalininkyste užsiimantiems žemdirbiams tikrai verta pasidomėti naujomis javų auginimo technologijomis. Ir ne tik javų – pats užsukau ir kalbėjausi su specialistais prie pupų, žirnių, lubinų bei kanapių bandomųjų laukelių. Specialistų patarimai tikrai verti dėmesio. Kita vertus, ūkininkams norėčiau priminti, kad jie gali pasinaudoti ir LR ŽŪR specialistų konsultacijomis, dalyvauti rengiamose lauko dienose, seminaruose, mokymuose.

 Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.