Pasėlių draudimas – norintiems tvirtai stovėti ant žemės

Žemdirbių darbo rezultatai, kaip niekieno kito, labai priklauso nuo gamtos. Meteorologinės sąlygos lemia ar rudenį bus pilni aruodai derliaus, ar neteks patirti nuostolių. Pastaruoju metu tai ypač aktualu, nes pastebime klimato pokyčius, ką parodė ir praėjusios vasaros karščiai ar žiemos nebuvimas. Apsaugoti nuo netikėtų rūpesčių savo ūkį galima, tereikia apsvarstyti pasėlių draudimo galimybę.

„Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialas „VH Lietuva“– jau 12 metų Lietuvoje veikiantis pasėlių savidraudos fondas, vienijantis 10 Europos šalių.

„Vereinigte Hagel“ yra pasėlių draudimo lyderis Vokietijoje. Tai – specializuota draudimo bendrovė, siūlanti pasėlių draudimą geriausiomis sąlygomis bei sąžiningą ir patikimą žalos sureguliavimą. Ji skaičiuoja jau 190-uosius veiklos metus! Taigi ilgametė patirtis, stabilumas, atsakomybė – visa tai garantuoja profesionalų požiūrį ir bendravimą su klientais.

Pasak Žemaitijos regiono vadovo Aurimo Jociaus, ekstremalėjant klimatui ir žemės ūkio verslui tampant rizikingesniam, vis daugiau žemdirbių jungiasi ir naudojasi šio fondo teikiamomis paslaugomis mūsų šalyje.
Dėl būsimo derliaus žemdirbys niekada negali būti garantuotas, bet užsitikrinti, kad patirta žala dėl gamtos reiškinių būtų kuo mažesnė, gali.

Praėjusių metų patirtis rodo, jog Lietuvos ūkiai labiausiai nukentėjo dėl vasaros oro sąlygų. Buvo pasėlių, kuriuose dėl krušos patirta nuostolių, siekiančių net 95 proc. Tačiau ne tik kruša, bet ir stichinė sausra Lietuvoje pridarė nuostolių – stichinės sausros nuostolingumas siekė daugiau nei 400 proc. Per 2019 metus apsidraudusiems ūkiams buvo išmokėta daugiau kaip 3 milijonai eurų išmokų.

„Savidraudos fonde „VH Lietuva“ dirbu jau aštuonerius metus, draudžiu pasėlius nuo patirtų nuostolių dėl meteorologinių reiškinių. Žemaitijos regionui pradėjau vadovauti prieš metus. Per tą laiką savidraudos fondo narių skaičių pavyko padidinti 30 procentų. Tai rodo žemdirbių pasitikėjimą ne tik mano komanda, pačiu manim kaip vadovu bet ir mūsų savidraudos fondu,“ – sako Žemaitijos regiono vadovas Aurimas Jocius.

Žemaitijos regione turime apsidraudusių arti 400 ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių.

Apie pasėlių draudimą Lietuvoje sklando mitas, esą draudimas yra brangus ir įperkamas tik stambių ūkių savininkams.  Norėdami paneigti šį mitą, nuo šių metų kovo mėn. 1 dienos pateikėme naują specialųjį draudimo pasiūlymą smulkių ir vidutinių ūkių savininkams, norintiems tvirtai stovėti ant žemės.

Šiuo metu ūkininkai vis dar gali apsaugoti savo pasėlius nuo krušos, audros, liūties ir ugnies sukeliamų rizikų.

Susidomėjusieji pasėlių draudimu dėl išsamesnės informacijos ir konsultacijos gali kreiptis:

Žemaitijos regiono vadovas Aurimas Jocius

Tel. 8683 59539, el. paštas: a.jocius@vereinigte-hagel.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.