Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su policija

Liepos 3 d., Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) XIX – ąjame suvažiavime, kuris vyko Utenos r. Saldutiškio dvare, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp LR ŽŪR ir Policijos departamento prie VRM. Sutartį pasirašė LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Pastaraisiais metais ūkininkai turi daugiau dėmesio skirti savo žemės ūkio technikos apsaugai nuo ilgapirščių. Nors policija mus saugo ir mes patys saugojamės, tačiau geriausių rezultatų galėtume pasiekti glaudžiau bendradarbiaudami, sujungę jėgas ir savo veiksmus koordinuodami bei keisdamiesi informacija“, – sakė A.Svitojus.

Generalinis komisaras R.Požėla pritarė: „Pastaraisiais metais su ūkininkais dažnai tenka bendrauti dėl nemalonių priežasčių – jų turtas dažnokai tampa nusikaltėlių dėmesio objektu. Mes, policininkai, žinoma, atliekame savo pareigas, tačiau geresnių rezultatų pasiektume jeigu su ūkininkais taptume tarsi vieninga bendruomenė“.

Generalinis komisaras priminė, kad žemės ūkio technikos vagysčių sumažėtų, jeigu ūkininkai nesusigundytų vagių pasiūlymais.

„Kiekvienas turime žinoti – jeigu siūloma parduoti padargus gerokai pigiau nei rinkos kaina, tai galima neabejoti, kad jie vogti. Jeigu patys ūkininkai nesusigundytų pirkti vogtų daiktų, tai ir vagys nebūtų suinteresuoti vogti žemės ūkio techniką“, – tikino R.Požėla.

Bendradarbiavimo sutartyje susitarta derinti, koordinuoti veiksmus ir ginti bendrus interesus valstybinėse, visuomeninėse ir tarptautinėse organizacijose; bendradarbiaujant padėti sprendžiant kaimo gyventojų ir žemdirbių problemas, susijusias su viešojo saugumo stiprinimu kaimiškose vietovėse. Siekti pasitikėjimo ir partnerystės bei keistis abipusiai naudinga informacija; dalyvauti bendrose projektinėse veiklose; siekti aktyvesnio žemdirbių ir kitų kaimo vietovių gyventojų įsitraukimo į policijos rėmėjų, saugios kaimynystės grupių bei kitokių prevencinių iniciatyvų veiklas, bendrai spręsti gyventojų savisaugos iniciatyvų ir kitų prevencinių veiklų skatinimo bei finansavimo problemas; rengti susitikimus, konferencijas, kitas viešinimo ir bendradarbiavimo skatinimo priemones kaimo gyventojų bei žemdirbių saugumo problemoms aptarti ir spręsti; keistis informacija policijos ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų turimais informaciniais kanalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.