Pavasario darbai mažeikiškių ūkiuose

LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Mažeikių rajone Rūta Čaplinskienė, kuri, kaip ir visi, kurie tik gali šiandien, dirba nuotoliniu būdu.

„Taip gyvenimo tempas gal kiek ir sulėtėjo, tačiau žemės ūkio sektoriuje startuoja pagrindiniai pavasario darbai – žieminių kultūrų tręšimas. Mūsų rajono ūkininkai, kaip ir visos Lietuvos ūkininkai,  džiaugiasi, kad šiais metais nepatyrė praradimų dėl iššalimo. Todėl dabar, naudodamiesi palankiomis meteorologinėmis sąlygomis, aktyviai darbuojasi laukuose ir tręšia žieminius kviečius, žieminius miežius, žieminius rapsus. Bendrauju su ūkininkais nuolat, sulaukiu nemažai telefoninių skambučių ir džiugu, kad galiu ūkininkams patarti agronominiais klausimais“, – sako R. Čaplinskienė.

Rajono ūkininkas Marius Liaugaudas sunerimęs dėl praėjusią savaitę naktimis buvusių šalnų. „Patręšiau dabar skystomis trąšomis ir tikiuosi, kad augalai atsigaus. Tręšimo darbus savo ūkyje jau baiginėju“, – sako M. Liaugaudas.

„Džiaugiuosi pirmą kartą patręšęs žiemkenčius ir žieminius rapsus. Trąšų barstomosios buvo įdarbintos net 18 val.: nuo 8 val. ryto iki pirmos valandos nakties. Tręšiant vėliau, darytųsi provėžos. Nerimauju dėl žieminių rapsų, kad nebūtų pažeisti jų šaknų kakleliai, dėl ko jie gali pradėti nykti“, – rūpestingai apie savo ūkio darbus kalba jaunasis ūkininkas Egidijus Tenys.

Ūkininkai Eligijus Pocevičius ir Andriejus Virkutis jau baigė tręšimo darbus ir nuplovė tręštuvus. Jie tręšimo darbus taip pat atliko tamsiuoju paros laiku.

Rajono ūkininkai ruošiasi pavasariniam žemės dirbimui ir sėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.