Philas Hoganas gali likti antrai kadencijai

Airijos premjeras Leo Varadkar planuoja nominuoti dabartinį Europos Sąjungos komisarą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai Philą Hoganą antrai kadencijai Europos Komisijoje.

„Per pastaruosius 5 metus komisaras Hoganas puikiai dirbo. Jis pabrėžė žemės ūkio sektoriaus interesus ir rūpesčius visoje Europoje“, – sakė Varadkar. „Philas yra gerbiamas Briuselyje ir visoje Europos Sąjungoje kaip kvalifikuotas derybininkas ir žmogus, kuris suburia kitus. Jo balsas buvo svarbus diskusijose dėl Brexit, jis užtikrino Komisijos gilų problemos supratimą“ – teigė premjeras.

„Pakartotinis paskyrimas – tai jo nuopelnų pripažinimas. Mums reikia geriausių Europos žmonių. Vyriausybė dabar glaudžiai bendradarbiaus su mūsų kolegomis ES ir stengsis jam užtikrinti geriausią įmanomą portfelį naujojoje Komisijoje. “ – kalbėjo premjeras.

Komisijos postų paskirstymas – gana sudėtingas ir daugiašalis procesas. Komisijos pirmininko  kandidatūrą pateikia Europos Vadovų Tarybos nacionaliniai lyderiai, atsižvelgdami į Europos Parlamento rinkimų rezultatus. Tam, kad jis būtų išrinktas, jam reikia daugumos Europos Parlamento narių paramos. (Šiuo metu jau patvirtinta Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen). Pirmininkė, remdamasi ES šalių pasiūlymais, pasirenka galimus pavaduotojus ir Komisijos narius. Kandidatų sąrašas turi būti patvirtintas Europos Vadovų Tarybos nacionalinių lyderių.  Kiekvienas kandidatas tuomet pasirodo Europos Parlamente, kur paaiškina savo viziją ir atsako į parlamentarų klausimus. Tada Parlamentas balsuoja dėl to, ar patvirtinti Komisiją – visą iškart. Galiausiai juos kvalifikuota balsų dauguma paskiria Europos Vadovų Taryba.

Pats Ph. Hoganas dar sausio mėn. pareiškė norintis likti antrai kadencijai. „Aš esu politikos realistas – visada toks buvau. Jei manęs paprašys apsvarstyti galimybę tęsti darbą Komisijoje – sutiksiu.“ – sakė komisaras.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.