„Pieno tyrimams“ sukako 25 – eri!

Centrinė šalies pieno tyrimų laboratorija VĮ „Pieno tyrimai“ paminėjo savo veiklos 25 – metį. Iškilmingame renginyje laboratorijos darbuotojus sveikino Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus. 

 Nuo 2001 – ųjų įmonė buvo akredituota Vokietijos akreditacijos tarnybos DAP ir labai greitai tapo viena pažangiausių ir geriausiai dirbančių įmonių Europoje. „Pieno tyrimai“ nusipelnė itin palankių ne tik pieno perdirbimo įmonių, bet ir pieno gamintojų vertinimo tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėje Latvijoje. Tačiau laboratorijos kūrimo pradžioje būta daug abejonių. Pasveikinęs su 25 – mečiu, prisiminimais apie pirmuosius  „Pieno tyrimų“ kūrimo žingsnius pasidalijo Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.

„1991 – 1992 – aisiais Lietuvoje veikė keturios laboratorijos veislininkystės įmonėse. Primityviai dirbo. Reikėjo keisti šią sistemą. Ir šio darbo ėmėsi keli talentingi mokslininkai. Iš valdžios pusės būta nepasitikėjimo, trūko lėšų, tačiau dėl drąsių ir protingų žmonių veiksmų ši laboratorija pradėjo darbą ir nuolat tobulėjo, kol pasiekė pasaulinį lygį. Dabar iš „Pieno tyrimų“ mokosi net Vakarų Europos šalių šios srities specialistai. Be to, „Pieno tyrimai“ yra viena stabiliausių įmonių Lietuvoje – per 25 metus jai vadovavo tik trys direktoriai ir stabilus kolektyvas“, – pasakojo A.Svitojus.

Pirmasis „Pieno tyrimų“ vadovas Romas Petruškevičius priminė, kad būtent A.Svitojus, tuo metu dirbęs ŽŪM, buvo tas valdininkas, kuris padarė daugiau nei tuo metu galėjo, kad „Pieno tyrimai“ taptų tokia įmone, kokia dabar Lietuva didžiuojasi tarptautinėje rinkoje.

ŽŪR pirmininkas įteikė dovanas dabartinei „Pieno tyrimų“ direktorei L.Urbšienei bei buvusiems šios įmonės vadovams S.Savickiui bei R.Petruškevičiui.

„Pieno tyrimų“ kolektyvą sveikindamas Seimo KRK pirmininkas Andriejus Stančikas pastebėjo, kad atvyko tarsi į bendraminčių susitikimą.

„Steigiant pieno tyrimų laboratoriją mes, pieno gamintojai, reikalavome ir tikėjomės, kad ji bus nepriklausoma tikrąja prasme. Ir ji niekada nenukrypo iš šių vėžių, todėl pelnė ne tik žemdirbių, bet ir pieno perdirbėjų pagarbą“, – sveikino A.Stančikas.

ŽŪM viceministras Venantas Griciūnas „Pieno tyrimų“ kolektyvui perdavė valstybės ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio ir žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio sveikinimus ir palinkėjo dabar uždirbtą įmonės įvaizdį išsaugoti švenčiant 50 ir net 100 metų jubiliejus.

VĮ „Pieno tyrimai“ direktorė dr. Laima Urbšienė džiaugėsi, kad į veiklos 25 – mečio paminėjimą atvyko jos kolegos, pirmieji įmonės vadovai R.Petruškevičius ir S.Savickis.

„Šiuo metu įmonėje dirba 130 darbuotojų, iš kurių apie 50 dirba ilgiau nei du dešimtmečius. Mūsų gretose darbuojasi  net 7 mokslų daktarai. Labai džiaugiuosi vadovaudama tokiam puikiam kolektyvui“,- dėkojo L.Urbšienė.

Priminsime, kad VĮ „Pieno tyrimai“ įdiegta vieninga pieno mėginių surinkimo, jų identifikavimo ir plombavimo sistema, valdoma profesionalios kompiuterinės laboratorijos darbo ir informacijos valdymo sistemos. Ji apima pieno mėginių atvežimą ir tyrimą, informacijos pateikimą, tyrimų duomenų analizę, grupavimą, statistinį apdorojimą bei kokybės sistemos vadybą. Šios sistemos pagalba įmonė gali operatyviai pateikti duomenis užsakovams bei suinteresuotoms institucijoms.

Visas dėmesys įmonėje skiriamas paslaugų kokybei, pažangiausių tyrimų technologijų taikymui. Įmonėje dirba aukštos kvalifikacijos bei didelę darbo patirtį turintis personalas.

Įmonė glaudžiai bendradarbiauja su šalies, Europos Sąjungos ir kitų valstybių tyrimų laboratorijomis, centrais ir kitomis institucijomis, dalyvauja pienininkystės sektoriaus tarptautinių organizacijų veikloje.