Pirmasis Panevėžio rajono ūkininkų protmūšis

Kai žemę apkloja sniegas, ūkininkai turi laisvesnio laiko pabendravimui ir mielai renkasi pasidalinti savo darbais, patirtimi, ar ateities įžvalgomis. Kad ūkininkų bendravimas įgytų naują formą, pasirūpino Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Panevėžio rajone Danguolė Kuzmienė, kuri organizavo tikriausiai ne tik Panevėžio rajone, bet ir visoje Lietuvoje pirmąjį „Ūkininkų protmūšį“.

Dalyvauti protmūšyje užsiregistravo net 11 komandų iš atskirų Panevėžio rajono seniūnijų. Ūkininkų laukė ne tik įdomūs klausimai apie žemės ūkį, gamtą, orą, gyvūnus, geografiją, bet ir apie įtakingiausią žemdirbių savivaldos organizaciją – Žemės ūkio rūmus, jos istoriją, organizacijas – narius.

Žemdirbius, susirinkusius į pirmąjį protmūšį pasveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuris linkėjo ūkininkams sugauti sėkmės fortūną.

„Nors tai pirmasis tokio pobūdžio renginys, tačiau galime pasakyti, kad pirmasis blynas tikrai neprisvilo. Esu sužavėta ūkininkų aktyvumu ir žiniomis ne tik apie Žemės ūkio rūmų istoriją, bet ir geografą, gamtos pažinimą“ – kalbėjo Danguolė Kuzmienė.

Pirmąją vietą protmūšyje iškovojo Smilgių, antrąją – Krekenavos, trečiąją – Panevėžio seniūnijų ūkininkai.

Protmūšio rezultatus komandos aptarė prie arbatos puodelio.  Visų nuotaiką džiugino Karsakiškio seniūnijos Tiltagalių kapela.

Renginį organizavo ir vedė  Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Panevėžio rajone Danguolė Kuzmienė, kuriai talkino Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė ir Rokiškio rajono Savivaldos organizatorė Lina Meilutė – Datkūnienė.