Pokyčiai Copa-Cogeca organizacijoje

Sausio 30 d. vyko Copa-Cogeca neeilinis prezidiumo posėdis, kuriame dalyvavo Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus ir vicepirmininkas Algis Baravykas.

„Šiandien įvykęs Copa-Cogeca posėdis yra neeilinis, kadangi dabartinis organizacijos generalinis sekretorius Pekka Pesonen, nuosekliai dirbęs Copa-Cogeca beveik 17 metų (nuo 2007 m.) nuo vasario 1 d. pradeda eiti Suomijos žemės ūkio ministerijos nuolatinio sekretoriaus pareigas. Tai šviesus, konstruktyviai dirbantis ir gerai išmanantis visos Europos ūkininkų ir kooperatyvų problemas asmuo, su kuriuo buvo lengva dirbti ir bendrauti. Visos ES žemdirbių ir kooperatyvų lyderiai puikiai su juo sutarė, jis buvo ir politikas, ir vadovas ir tarpininkas atstovaujant žemdirbių ir kooperatyvų interesams aukščiausiu politiniu lygiu, ne kartą yra suradęs puikius sprendimus tarp skirtingų ir atrodo nesuderinamų tarpusavyje lobistų grupių. Tikimės, kad naujasis Copa-Cogeca generalinis sekretorius nenusileis savo kompetencija, nes artimiausiu metu vyks konkursas šioms pareigoms užimti ir toliau galėsime nuosekliai dirbti”, – sako dr. A.Svitojus.

Pekka Pesonen neslėpė, kad jau nuo 2022 m. planuoja grįžti namo ir informavo, kad jo apsisprendimą lėmė asmeninės ir šeimyninės priežastys. Priminsime, kad Pekka Pesonen yra Žemės ūkio ir žemės ūkio ekonomikos mokslų daktaras,  1984-1991 m. dirbo Helsinkio universitete, vėliau studijavo ir dirbo JAV (Minesotoje ir Šiaurės Dakotoje). Jo karjera prasidėjo nuo darbo ūkininkams priklausančiame pieno kooperatyve „Valio“, kuriame jis dirbo  pardavimų vadovu.

***

Priminsime, kad ŽŪR yra Copa – Cogeca – ES Profesinių žemės ūkio organizacijų komiteto ir ES Generalinio žemės ūkio kooperacijos komiteto nariai.  Copa-Cogeca organizacija šiandien vienija 22 milijonus ūkininkų ir daugiau nei 22 000 kooperatyvų iš visos ES.