Prienų gyventojai padėkojo gerais darbais pasižymėjusiems kraštiečiams

Prienų rajono „Gyvenimas“ (taip pavadintas Prienuose leidžiamas laikraštis) jau 23 kartą surengė Padėkos šventę. Tai diena, kai Prienų krašto žmonės padėkoja per metus labiausiai gerais darbais pasižymėjusiems savo kraštiečiams. Laikraštis šiuo atveju tik tarpininkauja, suranda renginio rėmėjų, o geriausiuosius išsirenka abiejų savivaldybių gyventojai.  Tarp renginio rėmėjų buvo ir LR Žemės ūkio rūmai, kurių padėka ir dovanos šįmet skirtos net 10 vaikų auginančiai šeimai, valdančiai nedidelį pieno gamybos ūkį.

 

ŽŪR pagerbė ūkininkų šeimą

 

LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis ir ŽŪR savivaldos organizatorė Prienų rajone Rita Ramanauskienė padėkojo renginio organizatoriams už tokios prasmingos šventės sumanymą ir organizavimą, juk ne taip paprasta organizuoti renginį jau beveik ketvirtį amžiaus.

„Jūsų šventė svarbi ne tik gražiajam Prienų kraštui, bet ir kaip pavyzdys visai valstybei. Juk labai svarbu pagerbti žmones, kurių neretai kasdien nepastebime, neįvertiname kokius svarbius darbus jie nuveikia. Tokios šventės yra lyg paskata mums visiems tobulėti, sekti jų pavyzdžiu“, – sakė S.Dimaitis.

Direktorius priminė, kad šiuo metu viena iš svarbiausių problemų šalyje – kaimų gyvybingumo išsaugojimas.

„Džiaugiuosi, kad Metų žmogumi išrinkote verslininką Antaną Kavaliauską, kuris kaime kuria darbo vietas. Tai labai svarbu. Juk jo vadovaujamoje įmonėje gali įsidarbinti ir nedidelius ūkius turintys žmonės. Ačiū jam. O mes šį kartą norime pagerbti žmones, kurie ir yra kaimo gyvybingumo saugotojai. Šį kartą tai – pieno gamyba užsiimantys ūkininkai Snieguolė ir Justinas Mikailai. Jie ne tik puikūs ūkininkai, bet ir augina net 10 vaikų. Ne visi jie užsiims žemės ūkiu, tačiau jie bus geri mūsų valstybės piliečiai. Ačiū jums, Snieguole ir Justinai“, – dėkojo S.Dimaitis.

Pakalbinome ir nominantus. Šilavoto seniūnijoje 30 ha ūkyje Mikailai laiko 10 karvių, prieauglį, augina kiaules.

„Mūsų šeima pradėjo, kaip sakoma, nuo nulio. Viską patys savo rankomis susikūrėme. Ūkyje daugiau darbuojasi vyras, žinoma ir aš prisidedu, kai lieka laiko auginant vaikus. Vyriausiajai dukrai jau 27 metai, jau ištekėjusi, augina vaikučius. Vienas sūnus – miškininkas, kitas – stalius, viena dukra mokosi kolegijoje, bus aukštos kategorijos virėja, dar viena dukra pasirinko veterinarės specialybę, o kiti dar mokosi mokykloje, jauniausiam sūnui – devyneri. Visi vaikai darbštūs, padeda ūkyje, patys augina kralikus, ožkas. Nelengva ūkininkauti, bet labai stengiamės ir tikimės, kad pieno perdirbėjai padidins pieno supirkimo kainas“, – pasakojo Snieguolė ir Justinas ir Mikailai.

 

„Metų žmogus“ kuria darbo vietas kaime

 

Prienų rajono „Metų žmogumi“ Prienų rajono savivaldybės gyventojai išrinko  UAB „Strielčių lentpjūvė“ vadovą Antaną Kavaliauską.  Dvidešimt šeštus metus veikiančią ir 68 darbo vietas sukūrusi įmonė užsiima medžio apdirbimu – gamina įvairių matmenų statybinę medieną, apdailos gaminius iš medienos. Be to, įmonė teikia medienos džiovinimo paslaugas, bei gamina ekologišką kurą – medžio pjuvenų briketus, granules, kuriuos gaminant nenaudojamos jokios priemaišos, klijai.

„Didžiąją produkcijos dalį realizuojame Lietuvoje, o kasmet apie 10 tūkst. t pjuvenų briketų bei granulių eksportuojame į Daniją, Rusiją, Baltarusiją, Italiją bei Vokietiją“, – sakė Antanas Kavaliauskas.

Pasak bendrovės vadovo, per ketvirtį amžiaus teko patirti ne tik sėkmių, bet ir praradimų.

„Kai pradėjau verslą, Prienų rajone veikė net 64 rąstų pjovimo lentpjūvės, šiuo metu išliko tik 3-5 įmonės. Per ketvirtį amžiaus labai daug kas pasikeitė, tačiau viską atlikome tik savo jėgomis ir savo lėšomis“, – pasakojo A.Kavaliauskas.

Prienų rajono 2019 m. Metų žmogų Antaną Kavaliauską pasveikino Prienų ir Birštono merai Alvydas Vaicekauskas ir Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.