Prienų ūkininkai išsirinko geriausius iš geriausiųjų

Prienų rajono ūkininkai išsirinko geriausius ūkius. Tokie rinkimai vyksta daugelyje šalies rajonų, tačiau Prienų rajonas yra išskirtinis – nors ir šiame rajone yra stambių ir net prekinių pramoninių ūkių, tačiau ne pirmus metus į geriausiųjų gretas patenka vidutiniai ir net smulkieji šeimos ūkiai – būtent tokie ūkiai ne tik Lietuvoje, bet ir ES vadinami tikrojo kaimo saugotojais.

Tarp Prienų rajono ūkininkus sveikinusių garbingų svečių buvo ir LR Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis.

Ateitis – jaunimui ir kooperacijai

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pastebėjo, kad prie rajono ūkių vairo vis daugiau stoja jaunų žmonių.

„Jūs mūsų krašto ateitis ir lankydamasis ūkiuose savo akimis mačiau – ne bet kokia ateitis“, – sakė meras, tiesa, taip ir neužsiminęs apie žemės ūkio paskirties mokesčio korekcijas.

Nors žadėjęs kalbėti tik optimistiškai, problemų dėl naujų mokesčių neužmiršo Prienų rajono ūkininkų vadovas Martynas Butkevičius.

„Skaudu, kad labiausiai nukenčia smulkieji šeimos ūkiai, o juk būtent tokie vyrauja Prienų rajone. Valdžios vyrai turi suprasti, kad būtent smulkiesiems ūkiams reikia nors lygių konkurencijos sąlygų“, – sakė M.Butkevičius.

Ne atsitiktinai ilgametis rajono ūkininkų vadovas net šventiniame renginyje daug  dėmesio skyrė ūkininkų vienybei stiprinti ir pirmiausia – jungtis į kooperatyvus.

„Atėjo laikas galutinai suprasti, kad kitos galimybės išlikti nėra – tik susibūrę į kooperatyvus galėsime brangiau parduoti savo produkciją ir pigiau pirkti tai, ko reikia mūsų ūkiams – technikos, trąšų ir kt.“, – aiškino M.Butkevičius.

Interesus ginti reikia ir Briuselyje

Renginyje dalyvavęs LR  ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis Prienų rajono ūkininkams priminė, kad savo interesus reikia ginti ne tik Lietuvoje, bet ir Briuselyje, kur baigiama rengti ES bendrosios žemės ūkio politikos tvarka 2021 -2027 – aisiais.

„Yra dėl ko kovoti, turime priminti ES vadovams, kad neužmiršome jų pažadų suvienodinti paramą žemės ūkiui ir pirmiausia – suvienodinti tiesiogines išmokas. Reikalaujame ne lengvatų, ne išimčių, bet vienodų ūkininkavimo sąlygų bendrojoje ES rinkoje“, – priminė S.Dimaitis.

LR ŽŪR organizuojama lietuvių žemdirbių grupė, kartu su Lenkijos, Latvijos, Slovakijos, Čekijos bei Vengrijos šalių žemdirbių organizacijų atstovais šių metų gruodžio 12 d. Briuselyje, į posėdį susirinkusiai ES Vadovų Tarybai vėl primins, kad lietuviai ir jų bendraminčiai nepailsta reikalauti vienodų konkurencijos sąlygų.

LR ŽŪR direktorius S.Dimaitis padėkos raštus ir dovanas įteikė Prienų r. savivaldybės tarybos Bendruomenių ir kaimo reikalų komiteto pirmininkui ir žemdirbių autoritetą pelniusiam veterinarijos gydytojui Vaidui Kupstui ir aktyviai ūkininkei Nijolei Litvaitienei už šeimos ūkių puoselėjimą.

Tarp svečių

Prienų ūkininkus sveikino Seimo kaimo reikalų komiteto narys Kazimieras Starkevičius, Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas, Prienų rajono savivaldybės tarybos Bendruomenių ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Kupstas.

Prienų rajono 2019 metų ūkininkų nominacijos

Geriausiu Prienų rajono ūkiu 2019 – aisiais pripažintas Meškinės kaime Šilavoto seniūnijoje esantis Auksės ir Rolando Aleksandravičių ūkis. Šie ūkininkai įrodė, kad modernus gali būti ir palyginti nedidelis 80 ha augalininkystės ūkis. Beje, su šia šeima naudingais patarimais dalijasi ir  90 – metis Rolando tėvas ūkininkas Stasys.

Už šeimos ūkių tradicijų tęstinumą apdovanotas jaunasis Veiverių seniūnijos ūkininkas Arvydas Drūlia priklauso jau trečiajai šeimos ūkininkų kartai –  iš tėvo Mindaugo perimtą patirtį praturtina jaunatvišku veržlumu. Užsiima augalininkyste.

Už ištikimybę ūkininkavimo tradicijoms pelnytai apdovanota nuo 2000 – ųjų Margininkų kaime ūkininkaujanti Elena Dautartienė. Smulkaus 29 ha pienininkystės ūkio savininkė išsiverčia be perdirbėjų ir prekybininkų – savo ūkyje pagamintą ir perdirbtą produkciją pati parduoda Kaune.

Už ryžtą ir ištvermę išlaikant pieno gamybos ūkį apdovanoti net po gaisro rankų nenuleidę Žiūronyse pieno gamybos ūkį valdantys atkaklieji Rima ir Juozas Glušauskai. Tai pavyzdinis nedidelis 60 ha šeimos ūkis, kuriame šiuo metu laikomi 22 galvijai, iš kurių – 13 melžiamų karvių.

Už inovacijų diegimą apdovanoti Jiezno seniūnijoje  Kisieliškių kaime savo ūkį sėkmingai kuriantys Sonata ir Juozas Bukevičiai. Jų ūkis išsiskiria inovacijomis. Pavyzdžiui, elektros energiją gamina sava jėgainė, o elektros energijos labai prireikia 90 ha augalininkystės ūkyje. Beje, Juozas yra ugniagesys – dalyvavo gesinant gaisrą Alytuje ir šiuo metu gydosi ligoninėje.

Už dalyvavimą projektuose apdovanotas buvęs Prienų rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Donatas Šimukonis, ūkininkaujantis Pakuonio seniūnijoje. Akivaizdu, kad šiam ūkininkui praverčia dirbant savivaldybės administracijoje įgyta patirtis – sugeba itin sėkmingai  parengti projektus ir juose dalyvauti ir įsigyti modernios žemės ūkio technikos.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.