Projektas „Auginu Lietuvai!“ Biržų krašte

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Biržų kraštą. Lėšas šiam šiltnamiui nupirkti ir sumontuoti paaukojo Biržų rajono žemdirbių asociacija.

Simboliškame šiltnamio dovanojimo renginyje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, Kultūros, sporto ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius bei projekto rėmėjai – Biržų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkė Vaidutė Stankevičienė ir ŽŪR Savivaldos organizatorius Biržų rajone Zenonas Prašmantas. Beje, pieno gamybos ūkį turinti V.Stankevičienė į renginį atsivežė ir jos ūkyje suslėgtą Biržų rajone skaniausią sūrį.

Pasak ŽŪR Savivaldos organizatoriaus Biržų rajone Z.Prašmanto, miesto vaikams tokia dovana yra labai svarbi: „Taip gali prasidėti pirmieji būsimų ūkininkų žingsniai. O jeigu vaikučiai pasirinks kitas profesijas, tai nebus abejingi žmonėms, kurie užsiima labai svarbiu darbu, juk nuo ankstyvos vaikystės jie supras, iš kur ir kaip atsiranda duonelė“.

Kiek lopšeliui – darželiui „Ąžuoliukas“ svarbus ŽŪR konkurse laimėtas šiltnamis, kaip jis pakeitė darželio kasdienybę?

Pasak „Ąžuoliuko“ direktorės pavaduotojos ugdymui Vilijos Ščebetovienės, darželis, be kita ko, dalyvauja ir VšĮ „Tatulos programa“ projekte.

„Todėl Žemės ūkio rūmų projektas „Auginu Lietuvai“ mus labai sudomino. Tai buvo tarsi kitas žingsnis tobulėjant. Mes ir anksčiau šį bei tą auginome, turėjome nedidelį daržą, tačiau laimėję šiltnamį jau turime visą ūkį“, – pasakojo V.Ščebetovienė.

Prie šiltnamio laimėjimo labiausiai prisidėjo lopšelio – darželio vaikučiai, piešę vaizdelius apie vaisius ir daržoves, kuriuos jie užaugins laimėję šiltnamį. Taip ir nutiko – šįmet birželio mėnesį įrengtame šiltnamyje užderėjo pomidorai, agurkai, paprikos, salotos ir ridikėliai.

Biržų lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ auklėjami 125 vaikučiai – 8 grupės, iš kurių dvi – ankstyvojo amžiaus, viena – priešmokyklinė ir penkios – ikimokyklinės grupės. Darželis veikia nuo 1975 – ųjų, tai – vienas iš pirmųjų darželių Biržuose.