Radusiems šerno gaišeną – specialios išmokos

Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą mūsų šalyje, mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas. Tai padeda suaktyvinti kritusių šernų paieškas ir operatyviai juos pašalinti iš aplinkos, tokiu būdu užkertant kelią tolesniam ligos plitimui.

AKM vis dar nėra suvaldytas ne tik Lietuvoje bet ir daugelyje Europos šalių. Lietuvoje šiais metais net 537 šernams nustatytas AKM, Lenkijoje – net 2065, Vokietijoje 1351. Todėl labai svarbu aptikus gaišenas kuo skubiau pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Radus šerno gaišeną, reikia kreiptis ir apie tai pranešti VMVT arba VMVT teritoriniam padaliniui. Tai patogiausia padaryti visą parą veikiančiu trumpuoju telefono numeriu 1879, elektroniniu paštu info@vmvt.lt  arba paskambinus į artimiausią VMVT padalinį.

– Informaciją pateikiantys asmenys turi nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti koordinates pagal Globalaus pozicionavimo sistemą (GPS)).

– Radus nugaišusį šerną, jo negalima transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT teritorinį padalinį. Tai padarys už tai atsakingi pareigūnai.

– VMVT specialistai rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu – tiesiog užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką ar panašiai.

Asmeniui, pranešusiam apie rastą šerno gaišeną mokama 30 eurų išmoka. Norint ją gauti, būtina užpildyti prašymą, apie kurį informuos pranešimą priėmęs VMVT darbuotojas.

Svarbu – išmokos už suteiktą informaciją mokamos tik suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius AKM tyrimams. Jei apie tą pačią šerno gaišeną praneša keli asmenys, teisę į išmoką turi pirmas informaciją pateikęs asmuo.

VMVT informacija